Çözüldü Port açıyorum fakat çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Vorplody

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Battlefield 4’te yaşadığım bir hata sonucunda port açmam gerektiğini öğrendim. Modem arayüzü üzerinden bütün ayarları yapmama rağmen port çalışmıyor, oyunu da oynayamıyorum haliyle. Nasıl çözülür bu sorun?

Çözüm
Farklı tabii ki de. Bilgisayarımın IP adresini yazıyorum server olarak göstermek için. İzlediğim port açma videolarında da böyle yapıyorlardı.
Modem arayüzünde gösterilen ip derken bilgisayarının ip adresini kastetmemiştim. İnternet Ip'sini görebilirsin arayüzden ve eğer bu adres, whatsmyip gibi sitelerde gösterilen adresten eşleşmiyorsa CGN IP havuzundasınızdır. CGN havuzunda port açılmaz. Statik IP, adresinizi sabitler ve böylece CGN'e düşmezsiniz.
Bende geçenlerde Vodafone Huawei HG658C V2 modemim ile yaşadım bu sorunu. Belki çok çok farklı bir yolu vardır ama benim öğrendiğim şey statik IP almam gerektiğiydi. Aldım statik IP'mi verdi arayüzden port ayarını ve oldu. Bu otomatik IP atayan bir Havuz'da imişiz normalde ve port açılamıyormuş bu IP'lere, statik IP almamın nedeni bu idi.

Daha yardımcı olabilmek için, modem arayüzünün fotoğrafını atabilir misin buraya?
2020.04.02-22.04.png

Bu arada oyunda aldığım hata da bu;
bf4 hata.png

Bende geçenlerde Vodafone Huawei HG658C V2 modemim ile yaşadım bu sorunu. Belki çok çok farklı bir yolu vardır ama benim öğrendiğim şey statik IP almam gerektiğiydi. Aldım statik IP'mi verdi arayüzden port ayarını ve oldu. Bu otomatik IP atayan bir Havuz'da imişiz normalde ve port açılamıyormuş bu IP'lere, statik IP almamın nedeni bu idi.
5 yıldır oynadığım oyunda ilk defa böyle bi sorun yaşıyorum. Port açmaya çalışmamın sebebi de bu. Umarım bir an önce sorunu hallederim.

Arkadaşlar portu hala açamadım ama oyun bu sefer sorun vermeden açıldı. Aynısı dün de yaşandı portu açtım çalışmadı ama server'lara sorunsuz bir şekilde girebildim. Fakat bugün hata vermedi girememiştim. Şimdi sorun düzeldi yine girebiliyorum. Kafasına göre takılıyor yani :D Statik IP almadan çözümü yoksa port açma işiyle uğraşmayayım. Ama bu port meselesini çözmenin başka yolu yok mudur? İzlediğim videolarda insanlar Smart Port Forwarding programıyla yapıyorlardı. Sorun yaşadığım zaman onu denedim ama işe yaramamıştı.

Farklı tabii ki de. Bilgisayarımın IP adresini yazıyorum server olarak göstermek için. İzlediğim port açma videolarında da böyle yapıyorlardı.
Modem arayüzünde gösterilen ip derken bilgisayarının ip adresini kastetmemiştim. İnternet Ip'sini görebilirsin arayüzden ve eğer bu adres, whatsmyip gibi sitelerde gösterilen adresten eşleşmiyorsa CGN IP havuzundasınızdır. CGN havuzunda port açılmaz. Statik IP, adresinizi sabitler ve böylece CGN'e düşmezsiniz.

Çözüm
Modem arayüzünden IP adresine nasıl bakabilirim, bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı