Port kaybı olmadan geçiş yapmak

VDSL olarak taşıma yaptığınız zaman portunuzun kaybolmaması gerekiyor. Dikkat etmekte fayda var. TurkNet gibi bazı firmalar önce ADSL olarak taşıyıp 2-3 hafta sonra VDSL'e geçiriyor.

Müşteri hizmetlerine bu konuda güven olmaz, biraz daha deneyimli birilerini bulup sormak lazım.

TurkNet özelinde konuşayım; mevcut ISS'de tarifen VDSL ise bölgende port olup olmaması önemli değil. Başvuru formunu doldururken adres bilgilerini ve mevcut kullandığın ISS'nin yasal sahibi, abonelik numarası gibi bilgileri yine aynı şekilde eksiksiz geçirdiğinde VDSL paket seçeneği sunuyor. Diğer ISS'lerde de hemen hemen durum aynı. Hiçbir şekilde port kaybı olmadan başvuru esnasında VDSL isteğini belirterek geçiş yapabilirsin.

Başvuru yaparken "nakil" şeklinde işaretlerseniz sizden "Churn evrağı" isterler.

Churn evrağı, mevcut portunuzu kaybetmeden geçişi kendi portunuzla yapmanız için gerekli olan belgedir.

Ben müstakil evde Turk Telekom altyapısı ile Turk.net VDSL kullanıyorum. Oyunlarda paket kaybı yüzünden TTNET'e geçmek istedim. Başvuru sonrası telefonla döndüler. Bulunduğunuz yerde boş port olmadığını, boşalan port olsa bile ADSL verebileceklerini söylediler. VDSL üzerinden taşıma yapmak istediği söylesem de bunu gerçekleştiremeyeceğini söyledi. Birkaç defa yeniden başvurdum hep aynı şeyi söylediler.
Geçenlerde klanda Telekom'da çalışan arkadaşa sordum. Senin VDSL Turk.net'e tahsis edildiğinden taşıma ile o VDSL hatta dokunamıyorlar.
Buradan işlerin nasıl yürüdüğünü tahmin edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı