Port nasıl değiştirilir?

BoraB

Hectopat
NetSpeed kullanıcısıyım. Bulunduğum yerde başka boş portlar var olmasına rağmen NetSpeed'e portumun değiştirilmesini talep ettiğimde lafı eveleyip geveleyip değiştirmemeye getiriyorlar. Portumun değiştirilmesini nasıl sağlarım?

Yeterli hızı alamadığınızı beyan edin. Bu sebeple port değiştirmek istediğinizi söyleyin, veya statik IP hizmeti alın (eğer çok yüksek fiyatlı değilse). Size özel bir port ayırmak zorundalar böylelikle.

Etkileyebilir. CGI havuzunda ne kadar çok kullanıcı varsa gürültü oranı o derece fazla olur. Tabii firmanın altyapısına bağlı bir durum.
1624106689735.png

Değerler bu şekilde. Modem değiştirdim, doğrudan eksiz CAT6 kablo çektim bir değişiklik olmadı. 35 Mbps'de bile sık sık kopmalar oluyor. Hatta SNR değerim az önce 11.8'di. Ne yapmamı önerirsiniz port değişiminde ısrarcı olmalı mıyım?

1624107045985.png

Az önce internetim tekrar gitti.

Eki Görüntüle 1074749

Değerler bu şekilde. Modem değiştirdim, doğrudan eksiz CAT6 kablo çektim bir değişiklik olmadı. 35 Mbps'de bile sık sık kopmalar oluyor. Hatta SNR değerim az önce 11.8'di. Ne yapmamı önerirsiniz port değişiminde ısrarcı olmalı mıyım?

Binadaki kutuyu kontrol etmesi için ekip yollamalarını isteyin, gerekli kontrolleri gerçekleştirsinler. Çok aşırı anormal değerler görünmüyor. Son çare olarak port değişimi isteyin.

Binadaki kutuyu kontrol etmesi için ekip yollamalarını isteyin, gerekli kontrolleri gerçekleştirsinler. Çok aşırı anormal değerler görünmüyor. Son çare olarak port değişimi isteyin.
Sabah Türk Telekom'dan birisi gelip kontrol etti. Hat değerlerinde sıkıntı yok 67 Mbps geliyor dedi. Hatta zayıflama yok mu dedim yok dedi. Yapabileceğim bir şey yok diyip gitti.

Sabah Türk Telekom'dan birisi gelip kontrol etti. Hat değerlerinde sıkıntı yok 67 Mbps geliyor dedi. Hatta zayıflama yok mu dedim yok dedi. Yapabileceğim bir şey yok diyip gitti.
O halde port değişimi için ısrarcı olun :) Gerekirse genel müdürlüğe kadar dilekçe yazın. Sık sık kopmalar oluyorsa kabul edilebilecek bir durum değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı