Çözüldü Port yönlendirme nasıl yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

MTN

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ark Survival sunucusu için router üzerinden port yönlendirmeye çalışıyorum fakat sunucu bende sıkıntısız çalışırken arkadaşlarım zaman aşımı hatası alıyor. Router köprü modundaki modeme bağlı olduğundan acaba modemden de mi port yönlendirmem gerekli?

Çözüm
CGNAT yani ıp havuzunda olduğunuz için kendi özel ip'nizi kullanmıyorsunuz. O yüzden port yönlendirmesine internet sağlayıcınız izin vermiyor. Statik IP almanız gerekli ya da hamachi gibi bir programla halledebilirsiniz bu durumu.
Direk modemden yönlendirmeniz gerekli.
Köprü modunda olduğu için modem arayüzüne giremiyorum. Bilgisayarın kablosunu routerdan çıkarıp modeme taktıktan sonra Ipconfig yazınca default gateway kısmında IP gözükmüyor. Modeme nasıl gireceğim? Modemi sıfırlamadan girilmiyor galiba.

CGNAT yani ıp havuzunda olduğunuz için kendi özel ip'nizi kullanmıyorsunuz. O yüzden port yönlendirmesine internet sağlayıcınız izin vermiyor. Statik IP almanız gerekli ya da hamachi gibi bir programla halledebilirsiniz bu durumu.

Çözüm
Statik IP aldıktan sonra sadece router aracılığıyla port yönlendirmemiz yeterli mi çünkü köprü modunda olduğundan modeme bağlanamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı