Portal RTX 8 Aralık'a ertelendi

partylikeits1941

Hectopat
Makaleler
1
Kasım ayı içerisinde çıkması beklenen Portal RTX, NVIDIA tarafından da teyit olunduğu üzere 8 Aralık'ta çıkacak. Kaynak, aşağıdaki video. Videoda aynı zamanda DLSS 3.0 On/Off kıyası da bulunuyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer DLSS kapalıyken 20 FPS alan kart 4090'sa vay halimize. DLSS 3.0'ın 4000 kartlara özel olduğu düşünüldüğünde, videodaki kart en kötü 4080, yine vay halimize.

Ortaya bakalım nasıl bir şey çıkaracaklar? Merak etmiyor değilim :)
Sistem gereksinimlerine bakınca benim var olan merakım %0'a indi. 3060'ın DLSS açarak 1080p'de 30 FPS alabildiği bir oyun.
images (17).jpeg

Böyle bir sistem gereksinimi olamaz. Sanırım optimizasyon kısmını unutmuşlar.

Oyun zaten DLSS 3.0 showcase'i olacak gibi duruyor. "Düzgünce RT açmak istiyorsanız 4000 serisi şart, haberiniz olsun" mesajı gibi bir nevi. Ben de Quake 2 RTX'i 2K+FSR ile oynadım diye bunu da oynarım diye hayalleniyordum :D

Belki ertelemelerinin sebebi olmayan optimizasyonu geliştirmektir. Umarım öyle olur.

Optimizasyonluk bir durum olduğunu sanmıyorum, path traced bir oyun bu. Bu kadar gereksinim istemesi normal. Quake 2 de path traced bir oyundu ama Portal'daki detaylar daha fazla tabi. Daha önce dediğim gibi DLSS 3.0 ve 4000 serisi için bir reklam faaliyeti olarak yapılmış bence bu.

Daha büyük ölçekli path traced oyunları düşünemiyorum. CP2077 path traced için bir 10 yıl beklemek gerekecek herhalde.

Yeni konular

Geri
Yukarı