Postegro'ya bağlı Instagram hesabım çalındı

Tatarin

Hectopat
Merhaba, 2 gün önce Postegro kullanan herkesin hesapları çalındı. Benim de Postegro'ya giriş yaptığım hesabım gitti. Nasıl alabilirim?

Kurucu mail vs. tüm bilgiler bende var.

Instagram sayfasına girip şifremi unuttum yapın, destek ile iletişime geçmeye çalışın, nasılsa bütün bilgiler sizdeymiş, tabii değiştirmedilerse. Keşke 2FA açsaydınız. Arkadaşlarımın da başına geldi telefon numarası ile almışlar.

Bu tip programların çalışma mantığı havuz sistemi. Kayıt olan herkesin bilgileri, onların arkadaşları, onların da arkadaşları, yani devasa boyutta bir havuz oluşuyor. Kullanmayın, kullandırtmayın. Hesabınızı almanız biraz zor. Geçmiş olsun.
1618126341094.png

Son düzenleme:
@TheAviaTorX nickli arkadaşın başka bir konuda yazdığı çözüm buydu:

Arkadaşlar çözümünü buldum sonunda...
Arkadaşlar çözümü buldum şimdi anlatıyorum dinleyin... İlk önce giremediğiniz hesapta hangi telefon numarası kayıtlıysa o telefon numarasını kullanarak yeni bir hesap açıyorsunuz ondan sonra o hesaptan çıkın bilgileri kaydetmeyin ama ardından giriş yapmak için yardım ala tıklayıp telefon numaranızı kullanarak girin ve kod gelecek o şekilde gelen mesaja tıklayın sizi instagrama atacaktır hesabınıza girecektir fakat iş bitmiş değil girdiğiniz hesaplardan tekrar bilgileri kaydetmeyerek çıkın ve yine aynı şekilde bu sefer girmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını yazın ve SMS gönderebilirsiniz artık gelen SMS'e girip şifrenizi sıfırlayabilirsiniz tam 8 saattir çözüm arıyorum yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Instagram sayfasına girip şifremi unuttum yapın, destek ile iletişime geçmeye çalışın, nasılsa bütün bilgiler sizdeymiş, tabii değiştirmedilerse. Keşke 2FA açsaydınız. Arkadaşlarımın da başına geldi telefon numarası ile almışlar.
Ya benim hesabımı dün aldılar, numarayı bile değiştirmişler. Hesabım kaldı ortada, resimler felan. Şikayet etsek hesabı kapanır mı peki?

Geri
Yukarı