Sürprizbozan Potansiyeli harcanmış yapımları gördüğümde çok üzülüyorum

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Junji Ito

Hectopat
Merhaba herkese. Sizlerin de yaşayıp yaşamadığını merak ettiğim bir sorunum var. Potansiyeli harcanan yapımları gördüğümde gerçekten gözlerim dolacak kadar üzülüyorum ve göğüsüm sıkışıyor, felaket bir üzüntü duyuyorum ve o yapımın %100'ünü oynayamadığımı, izleyemediğimi görmek resmen beni bunalıma sokuyor. Sosyal hayatı yerinde olan, tüm hayatı oyunlar, diziler, animeler olan bir insan değilim ama gene de sanki o yapımlar benim elimden çıkmış ve tüm potansiyelini kullanamamışım gibi üzülüyorum. Sizlerin de böyle hisleri oluyor mu? Örnek olarak yakın zamanda çıkan Cyberpunk: Edgerunners'ı örnek verebilirim.
ilk 5 bölümünü izlemek bana bu animede felaket bir karakter gelişimi, çok özel şeyler ve çok ciddi keyif aldacağım bir deneyim hissiyatını verirken 5. bölümden sonrası hikaye ve karakter gelişimine dair büyük bir boşluk, kısa kesilmiş ve potansiyeli harcanmış bir yapım hissiyatını verdi.

Edgerunners daha fazla potansiyele sahip olabilirdi, tabii 20 bölüm olsaydı. Animasyon yapmak gerçekten zor bir iş, 10 bölüm daha eklemek aylar alacaktı muhtemelen ve bu CDPR için iyi olmazdı. Vakit nakittir.

Kötü son problem değildi. Fakat animenin temposu bir anda jet hızına geçince "ne oluyor ?" demenize neden oluyor.

Dost Kayaoğlu buna değinmiş:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Edgerunners daha fazla potansiyele sahip olabilirdi, tabii 20 bölüm olsaydı. Animasyon yapmak gerçekten zor bir iş, 10 bölüm daha eklemek aylar alacaktı muhtemelen ve bu CDPR için iyi olmazdı. Vakit nakittir.

Kötü son problem değildi. Fakat animenin temposu bir anda jet hızına geçince "ne oluyor ?" demenize neden oluyor.

Dost Kayaoğlu buna değinmiş:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu yapımın tadında ilerleyen ve zamanında bitirilien bir yapım olmasını inanılmaz çok isterdim. 20+20 şeklinde iki sezon olarak bile çıkarılabilecek bir yapımdı.

20+20 şeklinde iki sezon olarak bile çıkarılabilecek bir yapımdı.
Dediğim gibi animasyon yapılması aşırı emek ve zaman alan bir sanat. Anca Valve gibi hali hazırda Steam'den sıcak para kazanan ve zamanı kalite için feda edebilecek bir firma bu dediğinizi yapabilirdi.

CDPR'ın Cyberpunk 2077'yi çıkardığı zaman gibi aceleye getirilmiş görünüyor.

Geri
Yukarı