Power Supply Arızaları nelerdir?

YusufCertel

Kilopat
Daha fazla  
Güç kaynağı arızaları nelerdir. Bildiklerinizi yazarmısınız. Bilgisayarım anlık donuyor ve geri gelmiyor. Güç kaynağından şüpheleniyorum.

Donuyor ve reset atana kadar donduğu ekranda kalıyorsa muhtemelen arkadaşın dediği gibi RAM sorunu vardır. Birden fazla RAM'iniz varsa tek tek deneyin RAM'leri.

Harrdiskte kafa vurma denen sorun ortaya çıkınca da pc donuyor. Aklıma geldi alakası var mı sorununuzla bilmiyorum ama yazayım dedim.

Harrdiskte kafa vurma denen sorun ortaya çıkınca da pc donuyor. Aklıma geldi alakası var mı sorununuzla bilmiyorum ama yazayım dedim.
Teşekkür ederim, bi araştırayım. Peki bu sorunla alakalı (kafa vurma sorunu) daha fazla bilgi biliyor musunuz? Mesela nelerden dolayı ortaya çıktığını ve ya çözümü gibi?

Bu sorun işlemcinin yerine oturamamasından, işlemcinin hız aşırtılmasında eksik voltaj verilmesinden veya işlemcinin bozukluğundan da olabilir. RAM'lerde sorun yoksa işlemciyi de denemenizde fayda var. Ayrıca PSU marka/model de belirtir misiniz? Belki de gerçekten sorun oradadır ve yük binince böyle yapıyordur.

Bu sorun işlemcinin yerine oturamamasından, işlemcinin hız aşırtılmasında eksik voltaj verilmesinden veya işlemcinin bozukluğundan da olabilir. RAM'lerde sorun yoksa işlemciyi de denemenizde fayda var. Ayrıca PSU marka/model de belirtir misiniz? Belki de gerçekten sorun oradadır ve yük binince böyle yapıyordur.

HddTune ve Speedfan`da current pending sectör bende uyarı vermişti(speedfan daha erken algılamıştı hatta) , değiştirmiştim harddiski. Yere düştüğünde veya kasaya falan vurunca olabiliyor sanırım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı