Power Supply Surges Hatası

tevfik tüzün

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bugün dışarı çıkarken bilgisayarı açık bıraktım oyun açıktı, neyse 1.5 saat civarı geçmiş olması lazım geldiğimde bilgisayarda bu ekran vardı. Ben F1 bastım, hiçbir şeye dokunmadan ayarları kaydedip çıktım. Normal bir şekilde bilgisayar açıldı ancak ben bu hatanın nedenini merak ediyorum. Ekte fotoğraf koyacağım, hatanın ne olduğunu söylerseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Ayrıca orada yazan sistem benim değil, telefonla çekmiştim fotoğrafı ama bilgisayara atamadım. Ama aynı hata aynı gözüküyor.

Ayrıca konunun buraya açılıp açılmayacağına emin değilim, bilgisayarım masaüstü ama bir arıza bölümü göremedim.
......png

Elektriksel bir problem ya hattan yada PSU'dan kaynaklı bir sorundur. Sisteminizi bozabilir.
Aslında daha gelmeden eve yayın kesildi ama elektrik kesilmedi şöyle söylüyim,
bizim binalarda elektirik kesildi mi toplu kesilir ama bizim binada bu sefer kesilmedi onla alakası olabilir mi ?
Birde ne yapmamı önerirsin ?

Aslında daha gelmeden eve yayın kesildi ama elektrik kesilmedi şöyle söylüyim,
bizim binalarda elektirik kesildi mi toplu kesilir ama bizim binada bu sefer kesilmedi onla alakası olabilir mi ?
Birde ne yapmamı önerirsin ?
Zaten kesilme ile olmayabilir ani voltaj düşmeleri ve yükselmeleri sebep olabilir yada güç kaynağı arızalı olabilir.

Zaten kesilme ile olmayabilir ani voltaj düşmeleri ve yükselmeleri sebep olabilir yada güç kaynağı arızalı olabilir.
o zaman şuanlık bir şey yapmıyorum bu olay devam ederse yine bakarım.
bir şey daha sormak istiyorum oyun açıkken işlemci sıcaklıgı 65 67 dereceye ekran kartı sıcaklığı 80 dereceye ulaşıyor çok mu yüksek acaba ?
o sırada fan speed 100 de 30 muş bu arada

Biraz yüksek gibi ısısı ama o ısıya göre ekran kartı fanının çok yavaş olması ilginç bir sorun olmalı.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı