Power tuşuna basıyorum ama bilgisayar açılmıyor

Arkadaşlar selamlar eski Power yandı. Yeni aldım bağladım fakat gene aynı tepki. Anakartın ışığı yanıyor Power düğmesine basıyorum PC açılmıyor. Yanlış kablo mu bağladım acaba?

Yaptığınız bağlantılara bir göz gezdirin tam oturmamış kablo var mı bakın. 24 Pin ve işlemci besleme kablolarını doğru taktığınızdan emin olun. Ekran kartının harici beslemesi varsa onu taktınız mı kontrol edin. Fotoğraf paylaşabilir misiniz?

Üsttekiler ile çözülmediyse basit yola başvurup güç kaynağının şartelini açmayı deneyin. 😉
Reis dalga geçme sinirlerim biraz gergin yaniyo anakart ışığı tepki yok maalesef.
Power tuşunun kablosunu kontrol edin.
Hocam whatsapptan görüntülü yapma imkanımız varmıdır? Lütfen yardımcı olursanız çok sevinirim sinirlerim çok bozuk.

Yaptığınız bağlantılara bir göz gezdirin tam oturmamış kablo var mı bakın. 24 Pin ve işlemci besleme kablolarını doğru taktığınızdan emin olun. Ekran kartının harici beslemesi varsa onu taktınız mı kontrol edin. Fotoğraf paylaşabilir misiniz?
Hocam instagram veya whattsapptan görültülü konuşma imkanımız varmı? Yapamıyorum pccilerde kapalı lütfen yardım edin.
Tutamadım kendimi, ne yapayım. :D Neyse konuya dönecek olursak kasanın ön kısmındaki güç, reset kablolarını kontrol edin. Herhangi bir deformasyon, çıkma veya yanlış takılma durumu olabilir.
Whatsapp görüntülü yapma imkanımjz varmıdır? Bilgisayarcılar kapalı maalesef.

Buradayım. Aramanı gerektiren bir durum yok. JFP1 layout(2).pngArasanızda size o kabloları fpanel kısmına bu şekilde bağlamanız gerektiğiniz söylicem. Onun dışında yine aynı sorun devam ederse power sw yaan kısımdaki 2 pini bir tornavida yardımıyla kısa devre yaptırıp çalıştırmayı deneyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı