Çözüldü Power tuşuna basıyorum bilgisayar açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Daha yarım saat öncesine kadar sıkıntısız bir şekilde kullandığım masaüstü bilgisayarım bir anda kapandı. Ekran kartımın ışığı her zamanki gibi beyaz şekilde yanıyor, anakartımın turuncu ışığı her zamanki gibi yanıyor ama güç tuşuna bastığımda hiçbir tepki yok bilgisayarda. Hiçbir fan çalışmıyor. Sizce sorun neden kaynaklı? Başka prize takmayı denedim. RAM'leri söküp takmayı denedim. Hiçbiri işe yaramadı. Ne yapmam lazım?

Kuzey köprüsü ile alakalı olabilir diye düşünüyorum, zira aynı şey benim de başıma gelmişti ve bilgisayarcıya götürdüğümde kuzey köprüsünün yandığını ve değişmesi gerektiğini söylemişti.

Yarın bilgisayarcıya gideceğim. Farklı bir PSU ile deneyeceğim. Sonuçları yazarım. Umarım sorun budur. Aksi halde anakartın garanti süreci beni yorar diye düşünüyorum.
Başka PSU taktık sistem çalıştı. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için sorun PSU'da olabilir.

Yarın bilgisayarcıya gideceğim. Farklı bir PSU ile deneyeceğim. Sonuçları yazarım. Umarım sorun budur. Aksi halde anakartın garanti süreci beni yorar diye düşünüyorum.
Başka PSU taktık sistem çalıştı. Benzer sorunu yaşayan arkadaşlar için sorun PSU'da olabilir.
Hocam uzerinden cok zaman gecmis gorurmusunuz bilmiyorum ama benim psumda ayni ve suan ayni sorunu yasiyorum sorunun psuda oldugundan emin degilim eger psuda ise garanti kapsiyormu

Hocam uzerinden cok zaman gecmis gorur musunuz bilmiyorum ama benim PSU'da ayni ve şu an ayni sorunu yasiyorum sorunun PSU'da oldugundan emin degilim eger PSU'da ise garanti kapsiyor mu?

Kapsıyor. Ama ben garantiyle uğraşmak istemediğim için o zamanın parasıyla 300 TL'ye sertifikalı ucuz bir PSU almıştım. 2021'den beri sıkıntısız kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı