Powerade, ishale iyi gelir mi?

Yer
Türkiye
Arkadaşlar, kusura bakmayın lütfen, geçenlerde bağırsak enfeksiyonu olmuştum. Antibiyotik içmiştim, düzeldi gibiydi ama antibiyotiği biraz erken bıraktım sanırsam. Tekrar ishal oldum biraz. Doktora gittim demin, gene aynı antibiyotiği verdi ve Powerade iç dedi. İyi gelir, içinde potasyum mineral vs. var dedi. Ben de aldım içeceğim. İyi gelir herhalde değil mi? Bir sıkıntı yapmaz, doktor dedi sonuçta.

Arkadaşlar, kusura bakmayın lütfen, geçenlerde bağırsak enfeksiyonu olmuştum. Antibiyotik içmiştim, düzeldi gibiydi ama antibiyotiği biraz erken bıraktım sanırsam. Tekrar ishal oldum biraz. Doktora gittim demin, gene aynı antibiyotiği verdi ve Powerade iç dedi. İyi gelir, içinde potasyum mineral vs. var dedi. Ben de aldım içeceğim. İyi gelir herhalde değil mi? Bir sıkıntı yapmaz, doktor dedi sonuçta.
Sonuçta doktor demiş, doktorun dediğine şimdi biz ne diyebiliriz ki?

Arkadaşlar, kusura bakmayın lütfen, geçenlerde bağırsak enfeksiyonu olmuştum. Antibiyotik içmiştim, düzeldi gibiydi ama antibiyotiği biraz erken bıraktım sanırsam. Tekrar ishal oldum biraz. Doktora gittim demin, gene aynı antibiyotiği verdi ve powerade iç dedi. İyi gelir, içinde potasyum mineral vs. var dedi. Ben de aldım içeceğim. İyi gelir herhalde değil mi? Bir sıkıntı yapmaz, doktor dedi sonuçta.

Ben içmezdim. Arkadaşım çok tüketirdi yaklaşık 1 ay önce gece yatmadan içmiş ve kalbi dayanmamış. Sabaha kalkmamış.

Ben içmezdim. Arkadaşım çok tüketirdi yaklaşık 1 ay önce gece yatmadan içmiş ve kalbi dayanmamış. Sabaha kalkmamış.
Öncelikle başınız sağ olsun. Ama Powerade bir enerji içeceği değil. Redbull, Burn vs gibi değil. Kafein vs yok içerisinde. Sadece mineralli biraz da şekerli su.

Kalp yetmezliği, böbrek yetmezliği gibi hastalıkları olan kişilerde fazla tuz yük oluşturup zarar verebilir ama onun dışında tamamen sağlıklı bir insanda, normal miktarlarda tüketince kalbe yük olacak bir içeriği yok.

İshalde özellikle su ve potasyum kaybedilir. Bolca su, patates ve muz tüketebilirsiniz. Powerade içinde de bunlar var. Daha rahat tüketin diye önermiş.

Ek olarak yoğurt ve kefir tüketin.

Geri
Yukarı