Powerbank ile DC portundan laptop şarj etme

Hocam başarılı oldunuz mu? Olduysanız nasıl olduğunuzu açıklar mısınız? Bende böyle bir şey yapmak istiyorum.
Hocam bu powerbankle yapamadım ama
bu powerbankin priz çıkışı var bunla olur. Veya laptobunuz type-c üzerinden şarj oluyorsa benim kullandığım Xiaomi powerbankin 45W çıkışı var o da şarj edebilir.

Hocam bu powerbankle yapamadım ama
bu powerbankin priz çıkışı var bunla olur. Veya laptobunuz type-c üzerinden şarj oluyorsa benim kullandığım Xiaomi powerbankin 45W çıkışı var o da şarj edebilir.
Hocam dizüstü bilgisayar kullanıyorum. ASUS ROG STRİX G512LV-HN267 modeli. Bu modelde arka tarafta bir tane Type-C girişi var ancak bu mini Display Portu olarak kullanılıyor. Ben buradan şarj edebilir miyim? Kusura bakmayın bu konuda bilgisizim. Elimde 10.000 mili amper boyutunda bir philips marka powerbank var.

Hocam dizüstü bilgisayar kullanıyorum. ASUS ROG STRİX G512LV-HN267 modeli. Bu modelde arka tarafta bir tane Type-C girişi var ancak bu mini Display Portu olarak kullanılıyor. Ben buradan şarj edebilir miyim? Kusura bakmayın bu konuda bilgisizim. Elimde 10.000 mili amper boyutunda bir philips marka powerbank var.
Attığım linkteki powerbank bile 80w çıkış veriyor bu laptop için 230w gerekiyordur yetmez yani.

Attığım linkteki powerbank bile 80w çıkış veriyor bu laptop için 230w gerekiyordur yetmez yani.
Üzdü hocam. Yani ben o linkteki ürünü bile alsam olmuyor. Yani şarjı biraz daha uzun gitmesi için düşünmüştüm ama neyse... Bu arada hocam bu gereken watt değerini nereden öğreniyoruz?

Hocam cahilliğime verin. Bu gereken volt, watt, amper değerlerini nasıl hesaplıyoruz? Ben de öğrenmek, bilmek isterim. Yada bunları öğrenebileceğim bir kaynak verirseniz çok memnun olurum. Bu konulara benim de ilgim var ama ne yazık ki altyapı olarak zayıfım.
Hocam o konuları ben de çok bilmiyorum watt üzerinden karşılaştırma yaptım sadece.

Anladım hocam teşekkürler. Peki watt değeri denk gelen bir (varsa tabii) powerbank bulsam çalışır mı?
Hocam araştırdığım kadarıyla bilgilendireyim. Laptobun bataryasından watt bilgisini öğreniyoruz veya 19.5V===11.8A gibi bir şey yazıyorsa bu ikisini çarpıp elde ediyoruz yani 230W. Sonra şöyle bir formül varmış (power bankin güç kapasitesi (Wh)) x 0.85 / (Laptobun vat miktarı (W)) örnek olarak: 146 Wh x 0.85 / 60 W= 2.07 saat. 0.85 ile çarpılmasının nedeni güç dönüşümünde %10-15'lik kaybın olması. Yani 146 Wh bir power bankle 60 W tüketen bir laptobu 2 saat çalıştırabiliyormuşsun.
Kaynak: The Best External Power Banks for Gaming Laptops | JapanDude

Yeni konular

Geri
Yukarı