Powercolor HD 5670 almalı mıyım ?

• Konuyu başlatan sadow
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 12B
S

sadow

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar,tanıdığım bir bilgisayarcı var. Ekran kartı sormuştum. Bende sıfır bir tane var dedi. Powercolor HD 5670 1GB DDR3 128 bit modeliydi galiba. Fanı büyüktü. Kartı inceledim arkasında 6 pin güç girişi vardı, galiba VGA çıkışı yoktu ama DVI ve HDMI vardı. Kartı 150 TL'ye satarım sana dedi. İnternette de araştırdım juniper GPU 5600/5700 olarak gözüküyor ve 640 shader'a sahipmiş. Kartı almalı mıyım ? Nasıl sizce iş görür mü ? Bu arada güç kaynağım Codegen MX350 350W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkça sizi kazıklamaya çalışmış. Aynı ekran kartı Vatan'da indirimle 106 TL :

VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD5670 GDDR3 1GB 128Bit ATI Radeon DX11 Ekran Kart

Benim önerim bütçenizi arttırıp öncelikle kaliteli bir güç kaynağı almanız. Codegen, Everest, Frisby gibi çöp marka güç kaynakları sisteminizi yakmak için birebirdir ama sadece ekran kartı önerisi isterseniz :

VATAN COMPUTER - ASUS - HD6670 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart

Şimdilik stokta yok ama benim ekran kartımla aynı model ve Full HD'ye geçmeden önce memnundum, overclockla kolayca %10 ek performans sağlayabileceğiniz bir ekran kartı :

VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD6670 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart

Bu HD 6670 modelleri arasında pek fark yok, seçim sizin.

Edit : @Umut Byr, bit ekran kartında bakılması gereken ilk şey değildir. Önemli olan ekran kartının modelidir. Bit denen şey veriyoludur. Eğer geçecek verin olmazsa veriyolunun fazla olması ne işe yarar ? Bunu otoyol gibi düşünebilirsin, örneğin bit değeri şerit sayısı olsun, 4 şeritli yolun olsa ama hiç araba geçmese ne işe yarar ? Aynı şey :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkça sizi kazıklamaya çalışmış. Aynı ekran kartı Vatan'da indirimle 106 TL :

VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD5670 GDDR3 1GB 128Bit ATI Radeon DX11 Ekran Kart

Benim önerim bütçenizi arttırıp öncelikle kaliteli bir güç kaynağı almanız. Codegen, Everest, Frisby gibi çöp marka güç kaynakları sisteminizi yakmak için birebirdir ama sadece ekran kartı önerisi isterseniz :

VATAN COMPUTER - ASUS - HD6670 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart

Şimdilik stokta yok ama benim ekran kartımla aynı model ve Full HD'ye geçmeden önce memnundum, overclockla kolayca %10 ek performans sağlayabileceğiniz bir ekran kartı :

VATAN COMPUTER - POWERCOLOR - HD6670 GDDR3 2GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kart

Bu HD 6670 modelleri arasında pek fark yok, seçim sizin.

Edit : @Umut Byr, bit ekran kartında bakılması gereken ilk şey değildir. Önemli olan ekran kartının modelidir. Bit denen şey veriyoludur. Eğer geçecek verin olmazsa veriyolunun fazla olması ne işe yarar ? Bunu otoyol gibi düşünebilirsin, örneğin bit değeri şerit sayısı olsun, 4 şeritli yolun olsa ama hiç araba geçmese ne işe yarar ? Aynı şey :)

Katılıyorum.

Ayrıca en azından bu kartı almalısın.Tabiki kasanda en az 500 watt güç kaynağı olmalıdır.

VATAN COMPUTER - ASUS - GTX650Ti Boost DirectCUII O.C GDDR5 2GB 192Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kart

HD 6670 GT 630'dan daha performanslı ama GT 630 daha yeni. Benim önerim hala HD 6670.

Edit: Gereksiz gerilimler çıkmasın lütfen. Mesajlarınız silindi veya düzenlendi.

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler. Ekran kartında 150 tl yi geçemem. Yakın zamanda vatandan hd5670 siparişi vericem. İnşallah şansıma juniper gpulu ve 6 pinli hd5670 gelir :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı