Powercolor HD 5670 Görüntüde Bozulma

Berkay Gür

Kilopat
Makaleler
30
Yer
İstanbul
Merhaba arkadaşlar. Battlefield 3 oyununu açtım ve servere bağlandım. (Multiplayer) Neyse sistemim kaldırıyo 2 gündür oynuyorum. Hiç bir sorun çıkmamıştı. Birden mavi ekran geldi ve 5 saniyeliğine bir şey yükledi. Resmini çekemedim. Mavi ekrandan sonra aşağıya koyduğum resimdeki gibi oldu ekran. Neyseki buna yetişebildim. Yeniden başlatınca düzeldi. Oyuna girmeye korkuyorum acaba sorun nedir? @Recep Baltaş @Ali Güngör Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistemim:
  • Powercolor HD 5670, 1GB, 128 bit, GDDR3 Ekran kartı.
  • İntel Pentium G630 2.7GHZ İşlemci.
  • 4GB 1333 MHZ DDR3 Ram.

Ekran kartı boşta 38 derece. Yükteyken 55 - 60 Dereceyi geçtiğini görmedim. O.C yapmadım. O.C'siz.

lNXgYzp.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
GB önemsiz olduğunu biliyorum. Fakat 4 GB isteyen oyunu 2 GB ile oynamak gibi oldu bu. 1 GB bir mönitör de olsa her şeye yetmez artık. Yurdum insanları önemsiz deyince hiçbir şeye yaramaz anlıyor. O zaman neden ekran kartlarında GB diye bir şey var?

GB önemsiz olduğunu biliyorum. Fakat 4 GB isteyen oyunu 2 GB ile oynamak gibi oldu bu. 1 GB bir mönitör de olsa her şeye yetmez artık. Yurdum insanları önemsiz deyince hiçbir şeye yaramaz anlıyor. O zaman neden ekran kartlarında GB diye bir şey var?
Siz normal RAM' i 2GB istiyor diyorsunuz. Benim ram 4GB zaten. Ekran kartı 1GB. Ekran kartı'nın RAM miktari Yeterli!

GB değerinin öne konulmasının nedeni, herkesin sadece GB değerini bilmesi. Hard disk alırken kaç GB, RAM alırken kaç GB, Flash bellek alırken kaç GB, anakart alırken bu Gigabyte mı... Daha da örnek sayarım. Oyunu bile GB miktarına göre değerlendiren bir toplumu gören bakkallar da milleti bi güzel kazıklıyor. Abi bunun ekran kartı 2 GB deyince ağzından salya akıyor.

GPU ne? Bilmiyor. Bit ne? Bilmiyor. GDDR3 ve GDDR5 ne ? Bilmiyor.

GB sadece ve sadece çözünürlük 1920 x 1080 üstüne çıkınca önem kazanır.

Oyuna girmeyi bir daha deneyin aynı sorun olursa format atmaktan başka çare kalmıyor sanırsam.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı