PowerColor HD 7850 fan çalışmama sorunu

• Konuyu başlatan 40724
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 1
  • Görüntüleme 2B

40724

Kilopat
Arkadaşlar merhaba, ekran kartım aslında gayet düzgün çalışıyordu fakat ısınma çok oluyordu, oyundayken aniden ekran kapanıyordu ama kasa çalışıyordu. Bende araştırdım biraz ekran kartı termal macunu yenileme falan yazıyordu youtube ile araştırdım gayet güzel bir şekilde macunu sürdüm temizlemesini yaptım fan kablosunu ekran kartına taktım fanı karta monte ettim kasaya taktım güç kablosunu taktım her şey hazır bir şekilde bilgisayarı çalıştırdım, monitör açıldı. Tahminimce ekran kartı fanından ses geliyordu yani çalışıyor ama normal bir şekilde değil ses çıkararak çalışıyordu. Ben de macunu yeni sürdüğüm için olabilir diye düşündüm bilgisayarın açılmasını bekledim ses devam ediyordu bu sırada. Kullanıcı adı bölümüne geldi ve ekran birden gitti fan sesi de gitti kasanın kapağını açıp kontrol ettim. Ekran kartı çalışıyor fakat fan hiç bir şekilde çalışmıyor. Fan çalışmayınca da monitör bilgisayar açılmadan kapanıyor.

Yardımcı olabilir misiniz sorun tam olarak ne acaba ? Ya da yaptırmak için götürsem çok masraflı olur mu ?

Ekran kartı : Powercolor HD7850 2GB 256BIT

Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar şu an Geforce 210 ekran kartı vardı yedekte onu kullanıyorum :/

Arkadaşlar ekran kartı fanını şuan çalıştırabildim fakat şu şekilde

Msi afterburner ile fan hızını %85 yapınca fan dönmeye başlıyor, %85 altında çalışmıyor. fanın 85% ile çalışması ekran kartına zararlı mı acaba ?

ve neden %85 altında çalışmıyor acaba ?

merhabalar hocam aynı kartın 1 GB modeli var bende de kartın sıcaklığı 90 dereceye ulaşınca fan gürültülü bir şekilde dönmeye başlıyor 85 C ye gelince duruyor ve yine 90 C ye ulaşınca durum aynı msi afterburnerden fanı manuel olarak yüzde 90 yaptığım zaman çalışıyor sonra yavaş yavaş düşürünce yüzde 80 den aşşağıya alınca fan duruyor çalışmıyor tekrar yüzde 90 ana alınca çalışıyor ama benim bilgisayarda herhangi bir kapanma söz konusu değil dediğim gibi 90C olunca fan dönüyor 85e düşüyor döngü halinde devam ediyor bu yardım edebilecek bir arkadaş varmı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı