PowerColor HD 7850 sürücü kurunca "cable not connected" hatası

AliLütfi

Decapat
Ekran kartı driver yükleyince açılmıyor. Driver yükleniyor, her şey tamam. Buraya yeniden başlatıyorum, cable not connected yazıyor. Hiçbir şey yok, bir de Power kasasının ışığı yanıp sönüyor Casper logosu geliyor. Sonra cable not connected yazıyor format attım düzeldi. Yine driver yükledim yine aynı sorun oldu. Wndows 10'dan Windows 7'e geçtim hala sorun aynı. Kart 6'lı pin güç girişini çıkartıyorum (bilgisayarı kapatıp) onboarda takıyorum. Tık sorun yok, neden olabilir? Ekran kartım: PowerColor HD 7850 neden olabilir?

300W PSU var acaba güç mü yetmiyor.

Yüksek ihtimalle o yüzden olabilir. Sisteminizi komple yazar mısınız? Ek olarak Güç kaynağının 12v kanalından ne kadar verebildiğini öğrenmemiz gerek. Güç kaynağınızın yan tarafındaki bilgilerin fotoğrafını da atabilir misiniz?

Fotoğraf gerekiyor.
68ed5150dd75279c89a7949fb0c08581.jpg

Kartınız 130W güç istiyor, işlemciniz 65W; ikisini toplarsak 195W gücü kesin vermesi gerekiyor güç kaynağınızın. Fakat güç kaynağınız tam emin olamasam da 180W verebiliyor 12v kanalından. Gerekli olan gücü karşılayamıyor anlayacağınız. Bu yüzden olması muhtemel. @Yener K., 12v ile 15 amperi çarptığımız zaman 12v kanalının Watt değerini mi buluyorduk? Bu konuda bilgisi olan varsa da etiketleyebilir misin?

Hocam, PSU yeterli değil. İmkan varsa farklı bir PSU ile deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı