Powercolor HD4850 1GB 256Bit Çok Fazla Isınıyor

hgokmen

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar PowerColor HD4850 1GB GDDR5 256 bit ekran kartım var. Kart yük altında değilken 50-55 derece oluyor, yük altındayken 70-75 derece oluyor. Oyuna 10-15 dk gireli hemen ısınıyor kasanın üst tarafını elleyince elim yanıyor resmen. Nasıl engellerim ben kartın ısınmasını?

Son düzenleyen: Moderatör:
temp.gif

Değerler normal. Yük altında 88 dereceye kadar ısınıyormuş 4850, normal kullanımda 55 derece.

Powercolor PCS HD 4850 512 MB Review | techPowerUp

Kasanın içerisinde bir ince temizlik yap. Ekran kartı, İşlemci termal macununu değiştir. Fanları yağla. Ek olarak 120mm fan alabilirsin.

Arkadaşımda da aynı ekran kartı var. Yük altındayken ac4 battelefield 4 felan oynarken max 55 derece oluyor onda. Benimkisi bu oyunları oynayınca yanacak diye korkuyorum. Kasada harici 2 tane fan var. Büyük cpu fan var ayrıca. Onun fanı acayip büyük ama ısınıyor.

Ben kasamı her 2 ayda temizlerim tozları alırım, toz kalmaz ama ısınıyor. Bana 300-500 arası hiç ısınmayan güzel bir ekran kartı önerir misiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı