Powercolor HD6570 Overclock Sonrası PC Kapanması

KaanKARA

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar sorum şu: Elimde HD6570 adlı karttan var. AMD Catalyst Center ile GPU ve memory overclock yaptım. Ve fanı da otomatik yerine manuel modda %80 hızda çalıştırdım. Kart boşta 20 C derecelerde falan geziyor. Yükteyken en fazla 34 derecelerde falan ama bir sorun var. PC kapanıyor. PSU'nun yeterli olduğundan eminim. Kart stabil ama kapanıyor. Anlamadığım bir şekilde; Sonra elimde bozuk bir Asus HD 5450 ekran kartı vardı. Üstünde pasif bir soğutma vardı. Üstündeki pasif soğutmayı çıkardım. Powercolor'un üstüne taktım ve onun üstüne de PowerColor'un kendi soğutucusunu taktım. Kesinlikle yaptığım yöntemle derece artıcağını biliyordum. Ama neden yaptığım hakkında hiçbir fikrim yok. PC'yi açtım yine yüklendim; Oyunu ve sıcaklığı izledim. En fazla 50 derece oyundayken arada ani sıcaklık düşmesi oluyor 46 derece falan yine 50 dereceye çıkıyor. Ama PC kapanmıyor bu şekilde tamamen mantıksız bir şekilde düzeldi. Benim içime sinmiyor karttaki soğutma hiç iyi değil. Onu geçtim kart yükteyken bile 34 derece oluyordu ama PC kapanıyordu. Yardım edecek biri varsa çok sevinirim. Bu durum hiç içime sinmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kapanıyorsa stabil değil demektir. Pasif soğutma ile değişim yaparken kartı tozlardan arındırmanız düzelmesine neden olabilir. Ya da frekans ve voltaj değerleri değişmiştir. Yeni soğutucu sonrası overclock asktif olduğundan emin olun. PC'yi yeniden başlatınca ekran kartına yapılan overclock eski haline gönder genelde.

Zaten powercolor karti kisitlamis frekansta cok fazla degisime izin vermiyor ama etkide ediyor voltaj degeriylede oynayamiyorsun zaten yaptigim degisiklikten sonrada eminim kartin overclocklu oldugundan tek problem Hersey ayniyken kart dusuk sicaklikta kapaniyor benim anladigim.

Fanı otomatik yapıp birde öyle denesiniz. Bu arada psu kaç watt? Bende aynı karttan var ve o.c yaptım otomatik fan ayarında, 500 watt cm psu var. Fan hızlandıkça harcanan enerji artar muhtemelen.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı