Powercolor hd6790 gddr5 1gb 256bit amd radeon dx11 ekran karti

Cuore1337

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Vatan computerdan bir ekran kartı aldım, sitedeki ekran kartı hakkında yorumları okuduğumuz zaman herkes istediği performansı aldığını söylüyor. Benim iyi performans aldığım söylenemez.

• Model : Pro2000Gamer
  • RAM : 8GB
  • İşlemci : AMD FX-4100 Quad-Core Processor 3.60GHz
  • Sistem türü : 64 Bit
  • Harddisk: 500 GB

Ve ekran kartının yanında yeni bir güç kaynağı da aldım. Sizce sorun nerede olabilir ? Çok çektim arkadaş bu kasadan.

Edit: League Of Legends'te bile fps düşüklüğü yaşıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında sıkıntı olabilir, anakartın PCIe soketinde sıkıntı olabilir. Ya da ekran kartı yeterli olmayabilir, hangi çözünürlükte ve ayar seviyesinde oynamaya çalışıyorsunuz oyunu? VSync, Anti Aliasing gibi özellikler açık mı? En güncel ekran kartı sürücülerini yüklediniz mi?

Oyunu en düşük ayarlarında oynarken normal zamanda sabit 75 fps oynuyorum. Fakat "takım savaşı" gibi zamanlarda karakterlerin skillerini kullandıklarında efektler arttığı için fps 50ye kadar düşüp, oyunda kasma yaratıyor. En güncel driveri yüklü. Önceki ekran kartımda böyle bir sorun yaşamıyordum. Önceki ekran kartımın özellikleri: NVIDIA GeForce GT220 1GB 128bit.

Ekran kartı değiştirdikten sonra format attınız mı? Ya da Driver Fusion tarzı programlar ile eski ekran kartının tüm kalıntılarını kaldırdınız mı?

HDD'nizin dönüş hızı ve ön belleği ile ilgili bilgi verir misiniz?

Oyunu en düşük ayarlarında oynarken normal zamanda sabit 75 fps oynuyorum. Fakat "takım savaşı" gibi zamanlarda karakterlerin skillerini kullandıklarında efektler arttığı için fps 50ye kadar düşüp, oyunda kasma yaratıyor. En güncel driveri yüklü. Önceki ekran kartımda böyle bir sorun yaşamıyordum. Önceki ekran kartımın özellikleri: NVIDIA GeForce GT220 1GB 128bit.

Diğer oyunları deneyerek test edebilirsin ekran kartını sadece League of Legends oyunu üzerine takılma. Farklı çözünürlükler dene oyun efektlerini kapatman gerekebilir.

Ekran kartı değiştirdikten sonra format attınız mı? Ya da Driver Fusion tarzı programlar ile eski ekran kartının tüm kalıntılarını kaldırdınız mı?

HDD'nizin dönüş hızı ve ön belleği ile ilgili bilgi verir misiniz?

Ekran kartını değiştirdikten sonra format attım. Driver Fusion veya benzeri program kullanmadım.

HDD dönüş hızı ve ön belleği ile ilgili bilgiye nereden ulaşabilirim bilmiyorum yardımcı olursan sevinirim. Biraz araştırdım da bulamadım.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı