Powercolor R9 290X PCS+ ekran kartı Dark Falcon kasaya sığar mı?

Senin yapacağın iş bir Vatan mağazasına gidip kartın boyunu ölçmek.
Bu kadar basit.
Ölçen bazı kişiler, bir fotomda aynı kartı alıp kullanan ölçtüğünü tam 29.5 cm geldiğini söyledi. yabancı bir sitede görmüştüm orada da 29.5 cm olduğundan bahsediliyordu. Her ne kadar powercolor resmi sitesinde kartın ölçülerini 266.65mmx111.2mmx38mm belirtse de kullanan bazı kişiler 29.5 cm oldğunu idda ediyor. 29.5 cm oldğunu farz edersek, benim kasaya sence sığar mı?
Bir de eski inceleme linkini atayım, orada inceleyen kişi 26.7 cm uzunluğunda Nvidia Geforce GTX 260 takıyor kasaya sorsunuz ve haatta biraz boşluk kalıyor gibi. linkteki fotoğraflara bakarsan daha iyi fikrin olur.

Link: Dark Falcon kasa incelemesi | PC Labs

Bahsi geçen modelin boyu 29,46 cm ve kasaya ucu ucuna sığıyor. Kartın güç girişleri üstte olduğu için kart boyunun dışında herhangi bir alan ihtiyacı yok.

Kart boyu 29,5 cm ise sıkıntı çıkarır. Ama ben öyle olduğunu zannetmiyorum. Kart boyunu ölç.
Öncelikle az önce kasa incelemesinin linkini attım orada 26.7 cm uzanluğundaki ekran kartını takıyor ve biraz boşluk kalıyor, fotoğraflarına baktın mı?

kartı alan ve takan bir kişi 29.5 cm oldğunu söyledi bana. Bir de yabbancı kaynaklı bir site var inceliyor kartı, o da 29.5 cm ollduğunu yazmış. O linki kopyalıyorum baklar mısın? kartın fotoğraflarını da görmüş olursun, daha iyi bir fikrin olur sanırım.

Link: PowerColor R9 290X PCS+ 4 GB Review | techPowerUp

Bahsi geçen modelin boyu 29,46 cm ve kasaya ucu ucuna sığıyor. Kartın güç girişleri üstte olduğu için kart boyunun dışında herhangi bir alan ihtiyacı yok.

Yani benim dark falcon kasama ucu ucuna yeter diyorsun 29.5 cm uzunuğundaki kart. bu duruma sene kartı satın alayım mı?

PowerColor Official Website - Graphics, Cases, Power Supply -- PowerColor PCS+ R9 290X 4GB GDDR5

Kendi sitesinde ürün özelliklerinde 266mm diyor kart uzunluğuna. Ama dikkat çekmek istiyorum; kart uzunluğuna :) Baskılı devreyi kastediyor olsa gerek. Fotoğraflara da bakarsanız soğutucunun karttan biraz taştığını göreceksiniz. 29,5 cm olayı tutarlı bir veri gibi görünüyor. Ama dediğim gibi, güç girişleri tepede olduğu için sığacaktır. Zaten sığmaması durumunda Dark'a tüm coşkunuzla yürümenizde hiçbir sakınca yok :) Mağduriyeti fazlasıyla gidereceklerdir, ki gidermek durumundalar da.

PowerColor Official Website - Graphics, Cases, Power Supply -- PowerColor PCS+ R9 290X 4GB GDDR5

Kendi sitesinde ürün özelliklerinde 266mm diyor kart uzunluğuna. Ama dikkat çekmek istiyorum; kart uzunluğuna :) Baskılı devreyi kastediyor olsa gerek. Fotoğraflara da bakarsanız soğutucunun karttan biraz taştığını göreceksiniz. 29,5 cm olayı tutarlı bir veri gibi görünüyor. Ama dediğim gibi, güç girişleri tepede olduğu için sığacaktır. Zaten sığmaması durumunda Dark'a tüm coşkunuzla yürümenizde hiçbir sakınca yok :) Mağduriyeti fazlasıyla gidereceklerdir, ki gidermek durumundalar da.
Kasayı 2011 de adım, çok zaman geçti üstünden :) işte riski olan tarafı da kart 29.5 cm uzunluğunda oldğunu söylüyor ölçenler, ya ucu ucuna yetercek benim kasaya ya da yetmeyecek. bu riski almaya dğer mi acaba? onun yerine benzer fiyatlarda msı r9 290x gaming mi alsam diye düşünüyorum. bana göre powercolor daha iyi gibi, saat hızı biraz daha yüksek ve soğutması daha iyi gibi ama msı kart uzunluğu daha kısa göründüğü kesin. Gönlüm powercolordan yana ama sığar mı sığmaz mı endişesi var tabi. Kasayı açıp metreyle ölçsem mi sence?
Burada msı r9 290x linki var. bir bak istersen, bir fikrin olabilir bu konuda. Link: MSI R9 290X Gaming 4G 4GB 512B GDDR5 2xDVI HDMI DP Ekran Kartı - Gold.com.tr

Şöyle entersan bi çıkış yapmak istiyorum; seçtiğiniz kart hakikaten ağız sulandırıyor. Bu kartı aldıktan sonra 1-2 mm yüzünden sıkıntı çıkacaksa kasadaki metali gözle görülmeyecek miktarda eğip bükmekten çekinmem ben açıkçası :)

Bu yüzden kararsızsım, yalnız kasada ekran kartının geleceği yerde bükülecek metal yok :D kasa incelemsi var oradan fortoğraflara iyi bak ve yorurumunu bekliyorum. incelemedeki takılan ekran kartı 26.7 cm ve kasada biraz daha boşluk kalıyor gibi , o boşlukta 5.5 yuvalarının oldğu bölüme geliyor içi boş kısım. acaba ekran kartının uc kısmı o boşluğa gelir mi, o şekilde sığma ihtimali olabilir mi?
Link: Dark Falcon kasa incelemesi | PC Labs buraya iyi bakar mısın? ekran kartının takıldığı böülüme dikkatli bakmanı istiyorum. Bir de az önce msı r9 290x gaming ekran kartının linkini atmıştım, daha kısa çift fanlı, o kart kesin olur kasama. daha kısa olduğu bariz belli oluyor. onun hakkındaki yorumunda söylersen sevinirim.[/QUOTE]

Şöyle entersan bi çıkış yapmak istiyorum; seçtiğiniz kart hakikaten ağız sulandırıyor. Bu kartı aldıktan sonra 1-2 mm yüzünden sıkıntı çıkacaksa kasadaki metali gözle görülmeyecek miktarda eğip bükmekten çekinmem ben açıkçası :)

Bu videoda kartı ölçüyor, görünen o ki 29.5 cm civarı yıne. ben kendi kasamın mesafesine tekrar bir ölçsem fena olmaz. eğer tam 30 gelirse benim kasa ucu ucuna yeter. video linki:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı