PowerColor RX 550 4 GB mı 2 GB mı?

keitha

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar, ekram kartı ararken PowerColor'un bir kartını gördüm, kendi sitelerinde aynü kart 4 GB yazıyor ama satıcılarda 2 GB gözüküyor, linki aşağıya bırakıyorum. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

RX 550 4 GB'lık belleği doldurabilecek kadar güçlü değil. Arada fazla fark olmayacaktır.

Vatan da ucuz ama tükenmiş.

Hepsiburada'da ki satıcı ise abartmış.

Aynı kartın farklı versiyonları varsa karşılaştırma siteleri hatalı olabiliyor. Yönlendirdiği satıcı firmanın verdiği bilgilere bak. Yakın fiyat bandında bulursan 4 GB olan model daha performanslı ama 100 TL üzeri bir fark ödemeye değmez. Kart stok sıkıntıları olduğu için 500 TL fark koyan bile vardır muhtemelen.

1621424573498.png

Apex gibi VRAM canavarı bir oyunda bile 2 GB olan kart 5 FPS fazla veriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bazı oyunlarda 4 GB olan üstün. Bazılarında ise 2 GB.

3 - 5 FPS için arada bulunan fiyat farkına değer mi bilemedim. :D

@Silinen üye RX 550 4 GB olan versiyon epey daha iyi bir kart. 2 GB'ın önde olduğu bir durum olamaz. Her kart için yapılan test ayrı ve oyun içi FPS her zaman aynı yerde aynı şekilde olmuyor. 4 GB VRAM o karta fazla ama kartlar arasında bariz fark var. Kart sıkıntısı olmadığı dönemde fiyat farkı böyle değildi, bugün o kadar fazladan ödemeye değmez elbette.

@Silinen üye RX 550 4 GB olan versiyon epey daha iyi bir kart. 2 GB'ın önde olduğu bir durum olamaz. Her kart için yapılan test ayrı ve oyun içi FPS her zaman aynı yerde aynı şekilde olmuyor. 4 GB VRAM o karta fazla ama kartlar arasında bariz fark var. Kart sıkıntısı olmadığı dönemde fiyat farkı böyle değildi, bugün o kadar fazladan ödemeye değmez elbette.

Tabi bütçe varsa 4 GB olan kesinlikle daha iyi bir kart ancak fiyat farkı da bir o kadar fazla. 5 FPS için o kadar para vermeye gerek olmadığını düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı