PowerPro City Torbasız Elektrik Süpürgesi İncelemesi

Bildiğiniz üzre elektrik süpürgesi kullanılmayan ev diye bir tanım yok; yani bir ev varsa, köşede kıyıda bir yerlerde mutlaka elektrik süpürgesi de vardır. Siz göremeseniz de o süpürge bir yerlerde varlığını sürdürüyordur :D
Ve bu elektrik süpürgeleri yılda 3 defa değiştirilen aletler değil, belki hanımlar arasında kocasını kontrolü altına almış olanlar ömrü hayatında 3 kere değiştirebiliyorlardır :)
Haliyle elektrik süpürgesi alırken son derece iyi araştırıp, tek seferde turnayı gözünden vurmak gerekiyor.

Bu incelemeyi evine elektrik süpürgesi alacak olan hanımlar - hanım ablalar - hanım teyzeler için yazıyorum. Sizlerin de eş - dost çevresinde böyle bir arayış içerisine giren olursa ilgili model ürünü önerebilirsiniz.

Ürünü 700TL bedel ödeyerek N11.com sayfasından sipariş ettik, 2. günün sabahında kapımıza ulaştı. Merak edenler için; ürünü üst katta oturan yengem için sipariş ettim. Onun istediği model yerine kendi araştırmalarım neticesinde bu ürünü almasını tavsiye ettim.

Cihaz görüldüğü üzre son derece ufak ve tutma başlığı oldukça fonksiyonel. Resimde görünen ana başlık dışında bir adet koltuk temizleme başlığı da bulunuyor. Parçalar birbirine çıt çıtlar ile geçiriliyor, temiz kullanılmazsa ilerleyen zamanlarda plastik aksam mutlaka çatlayacaktır. Ama 3 yıl ama 4 yıl sonra, başlığı temiz kullanmak gerekiyor.

Ürün oldukça sessiz çalışıyor diyebilirim, sessizlik için ekstra izolasyon sağlanmış modellerden değil ancak 650W motoru o kadar da çok ses çıkarmıyor. Bizdeki miladi süpürgeden sonra bu süpürge inanılmaz sessiz geldi açıkçası.
Ön kısımda filtreler mevcut ve düzenli aralıklarla temizlenmesinde fayda görüyorum, ek olarak filtrelerin de belirli aralıklarla değişmesi sağlıklı olacaktır. Aksi taktirde 2 yıl sonra "Yahu bu süpürge neden çekmiyor" demeye hakkınız da yüzünüz de olmaz :)

Ürünün çekim gücüne - temizleme kabiliyetine gelirsek eğer; hayatımda böyle çeken bir süpürge inanın görmedim :D Halıya öyle bir tutunuyor ki ileri yönde hareket ettiremiyorsunuz, öyle sıkı sıkıya tutuyor. Resmen yapışıyor halıya.
Temiz bildiğimiz bir halıdan bile oldukça yoğun toz çıkardı, haznede tozları rahatça görebiliyoruz. Haliyle nerede ne kadar kir varmış anlamak kolay oluyor.

2.jpg

Toz torbası olmadığı için resimde görülen plastik aksamın içerisine doluyor pislikler. Ve önemli bir detay daha; ürünün boyutu küçük olduğu için toz haznesi biraz çabuk dolabilir, yani eski makineler gibi 10-15 süpürme yerine 5 süpürme sonra boşaltma ihtiyacı duyabilirsiniz. Tam dolmasını beklemezseniz daha çok verim alarak kullanabilirsiniz.

Yukarıda da bahsettiğim gibi filtrelerin temizliğine ve belirtilen aralıklarla değişimine de dikkat etmek lazım ki verim alabilesiniz uzun yıllar boyunca.

4.jpg

Uzun lafın kısası ürün oldukça iyi çekiyor ve sessiz, uzun vadede filtrelerin değişimine ve torbanın çok dolmadan boşaltılmasına dikkat edilirse mutlaka verim almaya devam edilecektir diye düşünüyorum.
Benim çok hoşuma gitti, yarın bir gün evlenirsem evime mutlaka böyle bir süpürge almayı düşünüyorum :)

Yalnız ev temizliği için değil, araba temizliği için de ideal. Küçük olduğu için rahatça taşınabiliyor ve çekim kuvveti oldukça yeterli. 700TL bütçesi olan herkese gönül rahatlığı ile önerebilirim. Olumsuz bir yanını görmedim açıkçası, 700TL böyle bir ürün için çok mu az mı bilmediğim için fiyatı hakkında yorum yapamayacağım.

Son düzenleme:
Evet gerçekten öyle. Şahsen bizim süpürgede tekerlek denen şey kalmadı, iyice kendini saldı artık yılların vermiş olduğu bıkkınlık ile. Göğsünün üzerinde kaydıra kaydıra ilerletiyoruz, pek de umursamıyor zaten halini :)

Sağlamlık ve performans isteyince tek seçenek Dyson kalıyor. 4 sene önce çok çok uygun fiyata almıştık.

Şu an ateş pahası. Kendileri de zam yaptı...

Güle güle kullanın. :)
Hayırlı olsun. Konuyla alakası yok ama fotoğraflar hangi telefon ile çekildi ?
Ürünün kendi sitesinden onlar. :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı