Çözüldü Pozitif teknolojiden alınan MacBook Air Yamuk

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

SamedDX

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar belki önceki konumu görmüşsünüzdür. Bana ilk gelen MacBook Air'de hoparlör sıkıntısı vardı pozitif teknolojiye gönderdim sağ olsun hızlıca değişim yaptılar. Tam sevindim MacBook kullanmanın keyifini yaşayacağım dedim ki cihazın sol ön ayağının yere tam temas etmediğini gördüm. Bu sorunun kronik olduğunu biliyorum o yüzden ilk aldığım cihazı denemiştim tamamen düz duruyordu. Benim MacBook'um çok fazla (diğer sorun yaşayan arkadaşlar kadar )yamuk değil ama çok rahatsız edici. Videosunu izleyip kişisel yorumlarınızı yaparmasınız sizce ikinci kez değişim yaparlar mı?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bugün yeni cihazım elime geldi. Yamukluk yok denecek kadar azdı ben de yamuk olan tarafı hafif masanın dışına doğru koyup hafiften esnettim. Yamukluk yok denecek kadar az denediğim yüzlerin yüzde doksanında cihaz sallanmıyor bile bazı yüzeylerde de çok hafif sallanıyor (sadece karşı çapraza bastırınca).Tornavida sipariş ettim. Bazı insanlar alt kapak vidalarını gevşetip masaya koyup hafiften esnetip geri sıktıklarında sorunu çözmüş bir de onu deneyeceğim. Sıkıntı yok denecek kadar az durumda şu an düzelmezse de umursamayacağım bir seviyede.
Hepinize bu süreçte bilgi alışverişinde bulunduğunuz için teşekkür ediyorum.
İyi forumlar.
Kredi kartına ücret iadesi işlemim de bugün gerçekleşti. Senin de dediğin gibi sabrım bayağı gelişti cidden 🤠 16 gün bilgisayarsız kaldıktan sonra bugün yeni bilgisayarım da elime ulaştı. Tekrar MacBook almadım fakat şu cihazı aldım, henüz yorum yapmak için erken ama içime sinmeyen bir durum yok şu an için gayet memnunum.

Umarım senin problemin de bir an önce çözülür ya fiyatlar da hemen artmış vallahi ben salı günü iade mesajı gelir gelmez yeni bilgisayar sipariş etmiştim, zaten aldığım cihazı da 1-1, 5 haftadır araştırıyordum zam gelmeden almayı başardım gibi 🤠

Bugün yeni cihazım elime geldi. Yamukluk yok denecek kadar azdı ben de yamuk olan tarafı hafif masanın dışına doğru koyup hafiften esnettim. Yamukluk yok denecek kadar az denediğim yüzlerin yüzde doksanında cihaz sallanmıyor bile bazı yüzeylerde de çok hafif sallanıyor (sadece karşı çapraza bastırınca).Tornavida sipariş ettim. Bazı insanlar alt kapak vidalarını gevşetip masaya koyup hafiften esnetip geri sıktıklarında sorunu çözmüş bir de onu deneyeceğim. Sıkıntı yok denecek kadar az durumda şu an düzelmezse de umursamayacağım bir seviyede.
Hepinize bu süreçte bilgi alışverişinde bulunduğunuz için teşekkür ediyorum.
İyi forumlar.

Çözüm
Evet dostlar, ben de bugün aldım ve bu konuyu takip ettiğim için gelir gelmez ilk işim bu durumu kontrol etmek oldu. Bende de aynı şekilde sol ayak yamuk ve altından kayıt geçiyor. Hoparlörlerde herhangi bir sorun yok cızırtı gibi.
Ancak koyduğum zemine göre ayağı değişiyor, hatta tüm ayakların düzgün şekilde temas ettiği de oldu. Zeminlerde de yamukluk olabilir sanırım.

Son düzenleme:
Vallahi bende aynı yerden aldım 1 hafta önce harika yani hiç bir sorun yok
En iyi şöyle test edersin:
İlk başta ya cam bir masaya ya da mutfak tezgahına koyman lazım sonra cihazın kapağı açık ve kapalıyken iki zıt kutubuna (sol arkaya ve sağ öne) bastır sonra da ters köşeler için aynısını yap sallamaya çalış tahtiravalli gibi daha sonra bilgisayarı yavaşça döndürmeye başla mesela elma logosu sana ters baksın düz baksın yandan baksın. 30 derecede bir denersen aklında soru işareti kalmamış olur. 360 dereceyi hem kapağı açık hemde kapalı tamamlarsan büyük ihtimal cihazın düzdür.
Evet dostlar, ben de bugün aldım ve bu konuyu takip ettiğim için gelir gelmez ilk işim bu durumu kontrol etmek oldu. Bende de aynı şekilde sol ayak yamuk ve altından kayıt geçiyor. Hoparlörlerde herhangi bir sorun yok cızırtı gibi.
Ancak koyduğum zemine göre ayağı değişiyor, hatta tüm ayakların düzgün şekilde temas ettiği de oldu. Zeminlerde de yamukluk olabilir sanırım.
Maalesef zeminde yamukluk olsa bile cihazda da var ikisi birleşince sallanma oranı artıyor.
Değişim ve ya iade yapıyorlar 1 hafta içerisinde haberin olsun. Ben alt vidalarını gevşetip biraz esnetim ama hala minimal yamuklu olabiliyor. Sinirlerim bozuldu piskopat gibi her gördüğüm yüzeyde cihazı test etmeye başladım sonra da kapağını çıkartıp yamukluğu biraz da olsa esneterek giderdim.Sorun alt kapakta yanı asıl kasada değil. Ama hala kapağı açıkken üst tarafa bastırıp (sol ya da sağ basılı tutmaktan bahsediyorum) tam tersi köşeye elimi vurunca ayağın yere çarpma sesini duyuyorum. Bastırmadığım zaman sıfır yamukluk olduğu için şu an iade ve ya değişim yapmayı düşünmüyorum.Çok sinir bozucu bir durum ama bir bilgisayarda benim hayatımı bu kadar kötü etkileyemez diye kendime kafaya takmama sözü verdim :D her yönüyle çok iyi olan bir laptopun böyle basit bir hattaya sahip olması çok kötü. Sizeden tek ricam apple desteği arayıp bu sıkıntıyı söyleyin ve başka insanların da yaşadığını söyleyin apple desteğe değişim programı başlatmaları için talebde bulunun. Ay sonu en çok sıkıntılara bakıyorlarmış kronikse başlatıyorlarmış (bana öyle dendi bende herkes yaşıyor bunu forumlarda yazıyor dedim bana kibarca forumlar bizi bağlamaz bize geri dönüş yapılırsa ciddiye alırız dedi) ama ben Apple'ın bu sıkıntıyı bilmemesine ihtimal vermiyorum insanların çok azı dikkat ettiği için görmezden geliyorlar.

Garantiden arka kapak değişimi yaparsanız da büyük ihtimal sıkıntı düzelecektir.
Hocam geçmiş olsun insana kafayı yedirten bir olay cidden piskopata bağlarsın çok sıkıntı olacaksa senin için iade et gitsin.Benim düşündükçe başım ağrıyor 4. cihazımda da aynı sıkıntı daha minimal şekilde vardı bir şekilde olabildiğince düzeltim.

Son düzenleme:
Valla hocam bu tarz şeylerde takıntılı değilim ve açıkçası metal kasalarda bu tarz esnemeler olabilir. Kuzenimin Acer bilgisayarı çok daha yamuktu ancak elimle hemen hafifçe bükerek düzelttim ancak o plastik türevi bir kasa. Asıl sorunu bugün fark ediyorum ve sizdeki gibi hoparlörlerde yüksek seste piyano sesi gibi seslerde cızırtı mevcut. Diğer tüm seslerde harika ve berrak ancak piyano sesinde bayağı kötü. Bana birazcık metal kasa üzerinde tuşlar gibi hareketli parçaların titreşiminden dolayı cızırtı yapıyor gibi ve iade etmek istemiyorum stoklarda kalmadığı için. Sadece değişim olabilir ancak onda da beklemek beni delirten süreç. Mail attım dönmediler, bekliyorum bakalım.

Vallahi hocam bu tarz şeylerde takıntılı değilim ve açıkçası metal kasalarda bu tarz esnemeler olabilir. Kuzenimin Acer bilgisayarı çok daha yamuktu ancak elimle hemen hafifçe bükerek düzelttim ancak o plastik türevi bir kasa. Asıl sorunu bugün fark ediyorum ve sizdeki gibi hoparlörlerde yüksek seste piyano sesi gibi seslerde cızırtı mevcut. Diğer tüm seslerde harika ve berrak ancak piyano sesinde bayağı kötü. Bana birazcık metal kasa üzerinde tuşlar gibi hareketli parçaların titreşiminden dolayı cızırtı yapıyor gibi ve iade etmek istemiyorum stoklarda kalmadığı için. Sadece değişim olabilir ancak onda da beklemek beni delirten süreç. Mail attım dönmediler, bekliyorum bakalım.

Eğer cızırtı olmasını istemiyorsan klavye koruyucu alabilirsin. Maile hızlı dönüyorlar çalışma saatlerinde ama çok açıklayıcı değiller. Hazır cevaplar gönderin bakalım.

PXL_20211027_225531737.jpg

Aklıma yeni bir fikir geldi deniyorum umarım başarılı olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer cızırtı olmasını istemiyorsan klavye koruyucu alabilirsin. Maile hızlı dönüyorlar çalışma saatlerinde ama çok açıklayıcı değiller. Hazır cevaplar gönderin bakalım.

Eki Görüntüle 1200015

Aklıma yeni bir fikir geldi deniyorum umarım başarılı olur.
Abi adama kafayı yedirttiler sonunda. :D

Geri
Yukarı