Premiere Pro bilgisayarı kilitliyor

Miraç Cici

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar, birkaç gün önce video kurgulamak için Premiere Pro'ya girdim. İlk başlarda her şey normal ilerliyordu. Ardından birden "unable to create image buffer" şeklinde bir hata alıyorum ve program donuyor. Hatta Google Chrome'daki sayfalar çökmeye başlıyor, bilgisayar tıkanıyor. RAM kullanımı oldukça fazlalaşıyor birden. Görev yöneticisinden zar zor kapattığımda düzeliyor. En son programı tekrar açtığımda normalde 4K videoyu çok rahat ön izlerken şimdi donuk bir biçimde kalıyor, aldığım çıktı görüntüleri de donuk oluyor.

Bugün yüklediğim eklentileri sildim, Premiere Pro'yu da sildim tekrar yükledim ama hala aynı. Sistemim:

i7 9750H
RTX 2060
16 GB 2666 MHz DDR4 RAM
256 GB NVMe SSD + 1tbb 7200 RPM HDD (depolama alanlarında yeterince yer var.)

Merhabalar, birkaç gün önce video kurgulamak için Premiere Pro'ya girdim. İlk başlarda her şey normal ilerliyordu. Ardından birden "unable to create image buffer" şeklinde bir hata alıyorum ve program donuyor. Hatta Google Chrome'daki sayfalar çökmeye başlıyor, bilgisayar tıkanıyor. RAM kullanımı oldukça fazlalaşıyor birden. Görev yöneticisinden zar zor kapattığımda düzeliyor. En son programı tekrar açtığımda normalde 4K videoyu çok rahat ön izlerken şimdi donuk bir biçimde kalıyor, aldığım çıktı görüntüleri de donuk oluyor.

Bugün yüklediğim eklentileri sildim, Premiere Pro'yu da sildim tekrar yükledim ama hala aynı. Sistemim:

i7 9750H.
RTX 2060.
16 GB 2666 MHz DDR4 RAM.

Premimeri Pro'yu güvenli modda silin eğer işe yaramazsa format atın ve temiz kurulum yapın.

i7 9750H
RTX 2060
16 GB 2666 MHz DDR4 RAM

İki farklı depolama aygıtınız var bu yüzden:
SSD'nin içinde kullanıyorsanız HDD'ye kurulum yaparak; HDD'nin içerisinde kullanıyorsanız SSD'ye kurulum yaparak tekrar deneyiniz.

Premimeri Pro'yu güvenli modda silin eğer işe yaramazsa format atın ve temiz kurulum yapın.
Deneyeceğim teşekkür ederim.
Güncellediysen eski Premier Pro'nun önbellek dosyaları ile çakışıyordur. SLCache klasörünü SLCACHE_OLD olarak değiştir. C:\Program Files (X86)\Common Files\Adobe

Bu durumda Premier Pro'nun ayarlarını sıfırlamanı da öneririm. Açmak için tıkladığın sırada CTRL+ALT+SHIFT kombinasyonunu uygula. Ayarları sıfırlamak istediğinden emin misin gibisinden bir soru yönelttiğinde yes diyip sıfırla.
Bu arkadaşın çözümü işe yaradı. Aynı sorunu yaşayan olursa deneyebilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı