Premiere'de IGTV formatı nedir?

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Videomu bitirdim. Telefonlarda yatay desteği sunacak şekilde Adobe Premiere'den nasıl çıkartmam gerekiyor? Normal YouTube şeklinde çıkarsam IGTV'de iyi gözükür mü?

Videomu bitirdim. Telefonlarda yatay desteği sunacak şekilde Adobe Premiere'den nasıl çıkartmam gerekiyor? Normal YouTube şeklinde çıkarsam ıgtv'de iyi gözükür mü?

Igtv Instagram'da vardı diye hatırlıyorum muhtemelen onun içindir aynı "YouTube 4K" ayarı gibi.

Igtv Instagram'da vardı diye hatırlıyorum muhtemelen onun içindir aynı "YouTube 4K" ayarı gibi.
Ben de işte İnstagram'daki IGTV için format ayarını sormuştum. Export kısmında Youtube vs. için özel ayarlar var fakat IGTV için yok, elle yapılıyor sanırım.

Oluşturduğun projenin genişliği ve yüksekliği zaten bellidir "High bitrate" benzeri bir ayar olacaktır,
Onu seçmeni tavsiye ederim.
YouTube videolarında bile YouTube seçeneklerinden seçersen yüksek bitrate yüzünden çok büyük çıktılar alırsın.
Instagram içinde ben olsam "IGTV" yerine "h.264" / "High bitrate" ayarında rander alırdım.

Oluşturduğun projenin genişliği ve yüksekliği zaten bellidir "High bitrate" benzeri bir ayar olacaktır,
Onu seçmeni tavsiye ederim.
YouTube videolarında bile YouTube seçeneklerinden seçersen yüksek bitrate yüzünden çok büyük çıktılar alırsın.
Instagram içinde ben olsam "IGTV" yerine "h.264" / "High bitrate" ayarında rander alırdım.
h.264 kullanıyorum. High Bitrate ayarı ne işe yarıyor?

h.264 kullanıyorum. High Bitrate ayarı ne işe yarıyor?
Klasik ayarda bırak demeye çalıştım.

Ne işe yaradığını şöyle açıklayayım;
Mesela telefon kamerası ile dikine çekilmiş bir videoyu randerlamadan önce sağ ve solda siyah boşluklar kalmaz video'nun yükseklik ve genişliğine göre otomatik sahne oluşturulur.
Sen gidip rander alırken örneğin "Youtube 1080p" ayarını seçersen enine 1920p boyuna 1080p bir video çıkacak ve boş kalan kısımlar siyah gözükecektir.
Eğer ki "High bitrate" ayarında bırakırsan sahnenin enine ve boyuna göre çıktı verecektir.
Ayrıca yeni başlayanlar içinde önerilen bir ayardır çünkü ortalama bir bitrate değeri verecektir.
Hem netlikten çok kayıp vermeyecek hemde küçük çıktı alacaksın.
(Bitrate ayarını rander panelinde yinede değiştirmene izin verecektir.)

Kısacası "High bitrade" "Low bitrate" ve bunun gibi olan klasik ayarlara kestirme diyebiliriz uğraşmadan hızlı rander almak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı