Prepar3D, Muhteşem manzaralar eşliğinde Bodrum

333657

Hectopat
Makaleler
9
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Prepar3D'de İzmir'den Bodrum'a bir sefer düzenledim. Bodrum Milas Havalimanı'na yaklaşmaya geçerken çok güzel manzaralar gördüm. Resmen gözalıcı idi. Sizlerle paylaşmak istedim.

İniş performansını da görseydik :D
Video kaydı durmuş orada. Ancak diğer videolarımı izleyebilirsiniz :) Hep aynı inerim bir fark yok :D Tek farklı olan A320 videosu, orada da otopilotun gazabına uğradım :( Yaklaşmayı kötü yaptı inişte bozuldu. Ayrıca A320 de çok kasma olduğundan bir türlü kullanamıyorum.
Çektiğim görüntüler (izlemek istemezseniz);
Kordon (İzmir):
Desktop Screenshot 2020.10.20 - 11.37.40.71.png

Bodrum:
Desktop Screenshot 2020.10.20 - 11.52.21.68.png

Desktop Screenshot 2020.10.20 - 11.52.26.25.png
Desktop Screenshot 2020.10.20 - 11.52.36.40.png
Desktop Screenshot 2020.10.20 - 11.52.46.76.png
Desktop Screenshot 2020.10.20 - 11.53.07.39.png

Videoda görünmeyenler;
Desktop Screenshot 2020.10.20 - 11.58.55.39.png

Desktop Screenshot 2020.10.20 - 12.04.14.37.png

Son düzenleme:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Prepar3D'de İzmir'den Bodrum'a bir sefer düzenledim. Bodrum Milas Havalimanı'na yaklaşmaya geçerken çok güzel manzaralar gördüm. Resmen gözalıcı idi. Sizlerle paylaşmak istedim.
Logitech 3d pro almayı düşünüyorum. Sen hangi joystick ile uçıuyorsun?

Logitech 3d pro almayı düşünüyorum. Sen hangi joystick ile uçıuyorsun?
Bende de Logitech Extreme 3D Pro var. Memnunum ama ucuz olduğu için almıştım araştırmadan. Paran varsa yoke alabilirsin. Joystick yaylı. Bıraktığın anda yayı geriye atıyor joystick ortalanıyor. (Ortalanırken uçağı trimlemezsen bildiğin yere uçağı eğiyor.) Bu sorun yokelerde yok mesela. Çünkü yokeler resmen direksiyon gibi. Yaylı bir sistemi yok. Paran varsa yoke al.

Son düzenleme:
Bende de Logitech Extreme 3D Pro var. Memnunum ama ucuz olduğu için almıştım araştırmadan. Paran varsa yoke alabilirsin. Joystick yaylı. Bıraktığın anda yayı geriye atıyor joystick ortalanıyor. (Ortalanırken uçağı trimlemezsen bildiğin yere uçağı eğiyor.) Bu sorun yokelerde yok mesela. Çünkü yokeler resmen direksiyon gibi. Yaylı bir sistemi yok. Paran varsa yoke al.

Maalesef o kadar uçamam. :) Öyle bir para yok. Uçağı nasıl trimlerim peki?

Maalesef o kadar uçamam. :) Öyle bir para yok. Uçağı nasıl trimlerim peki?
Her uçağın trimi farklıdır. Ayrıca bunların kontrolleri simülasyonlara göre farklılık gösterir. Basarak ta kontrol edebilirsin. Mesela sağ ve soldaki siyah daireleri döndürerek trim kontrolünü sağlayabilirsin. Bunu mouse ile yapabilirsin.
d4KdJ.jpg

NOT: Bu Boeing 737 uçağının trimidir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı