Prime A320M-F BIOS'ta CPU ayarları görünmüyor

HeisennBerg

Femtopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar, ben ASUS Prime A320M-F model bir anakart kullanıyorum ve işlemcimde aşırı ısınma problemi var, işlemci yük altında değil iken bile 70 -75 derecelerde geziyor, oyunlarada 90 derecenin üstünü gördügüm için korkudan oyuna bile giremiyorum şu an. İşlemcim AMD ryzen™ 5 2600X modeli, standart hızı 3.6 GHz olmasına rağmen 4000 GHz hızlara kendisi çıkıyor ve haliyle voltajı da arttıgı için aşırı ısındıgını düşünüyorum ancak BIOS AiTweaker kısmından ve herhangi bir işlemci arayüzünden (AMD Ryzen Master gibi) hiçbir ayar yapamıyorum. En kısa zamanda da AMD'nin stok fanından kule tipi bir sogutucuya geçeceğim zaten bütçe toparlamaya çalışıyorum son birkaç haftadır versaille imzalamış Almanya gibiyim ekonomik açıdan.

BIOS'a gir F7 bas, Advanced kısmından AMD CBS'i bul ve Core Performance Boost'u disable yap.
Ek olarak Ai menüsünde de VDDR Cpu Voltage kısmında ayar yapabiliyor musun oraya bak, eğer yapabiliyorsan VDDR Cpu Voltage'yi Offset moda al, alttaki menüden eksiyi seç, onun altındakine de şu değeri gir; 0.200 bu kadar. F10 bas kaydet çık.

BIOS'a gir F7 bas, Advanced kısmından AMD CBS'i bul ve Core Performance Boost'u disable yap.
Ek olarak Ai menüsünde de VDDR Cpu Voltage kısmında ayar yapabiliyor musun oraya bak, eğer yapabiliyorsan VDDR Cpu Voltage'yi Offset moda al, alttaki menüden eksiyi seç, onun altındakine de şu değeri gir; 0.200 bu kadar. F10 bas kaydet çık.
"BIOS'a gir F7 bas, Advanced kısmından AMD CBS'i bul ve Core Performance Boost'u disable yap."

Bunu yapabildim sadece ve işlemci şu anda 48-52 derece arası boşta Allah bin kere razı olsun hocam harikasınız..

Ai menüsünde de VDDR Cpu Voltage kısmı yoktu malesef

"alttaki menüden eksiyi seç" haliyle bu da yoktu.

"onun altındakine de şu değeri gir; 0.200" Bu da mevcut değildi :(

Sanırım anakartımın bu tarz ayarlar yapabilme özelligi yok

"BIOS'a gir F7 bas, Advanced kısmından AMD CBS'i bul ve Core Performance Boost'u disable yap."

Bunu yapabildim sadece ve işlemci şu anda 48-52 derece arası boşta Allah bin kere razı olsun hocam harikasınız..

Ai menüsünde de VDDR Cpu Voltage kısmı yoktu malesef

"alttaki menüden eksiyi seç" haliyle bu da yoktu.

"onun altındakine de şu değeri gir; 0.200" Bu da mevcut değildi :(

Sanırım anakartımın bu tarz ayarlar yapabilme özelligi yok
Ai Tweaker menüsünün fotoğrafını ekleyebilme şansınız var mı?

Ai Tweaker menüsünün fotoğrafını ekleyebilme şansınız var mı?

Buyrun

379.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı