Prime B-350 Plus ile Gskill Ripjasv VF4-3000C15S-8GVRB Uyum Sorunu

Ramazan Kılıç

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Asus Prime B-350 Plus anakart ile başlıktada yazdığım gibi Gskill Ripjasv V F4-3000C15S-8GVRB RAM'i single veya dual kit olarak 2933MHz'de stabil olarak çalıştırabilen var mı? Ben anakartın önerdiği D.O.C.P. ayarı 1.35v DRAM voltaj ve 1.1v VDCCR SOC voltaj ile çalıştıramıyorum, sistem sürekli yeniden başlıyor.
Sadece 1.40v DRAM voltaj ve 1.2 VDCCR SOC voltaj verdiğimde stabil olarak çalışıyor fakat çoğu yerde 1.40v DRAM voltaj ve 1.2 VDCCR SOC voltaj RAM için zararlı olduğu yazıyor. Bu konu hakkında 3 tane sorum var.
  • Şu an kullandığım 1.40v DRAM voltaj ve 1.2 VDDCR SOC voltaj ayarlarında kullanmaya devam etsem sorun çıkar mı?
  • RAM'i single kit olarak kullanıyorum dual kit yapsam sorunum çözülebilir mi?
  • Daha düşük voltaj ayarlarında stabil olarak kullanan varsa yardımcı olabilir mi?

@Silinen üye
AMD Ryzen 5 1500x ile birlikte Asus Prime B-350 Plus kullanıyorum. RAM'im bu D.O.C.P ile 2933mhz hızında çalışıyorlar.
F4-3000C15S-8GVRB

Sizin önce ki konularınız da böyle bir yorum gördüm hala aynı RAM'i kullanıyorsanız yardımcı olabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı