Prime B450M Anakart kaynaklı download yavaşlaması olabilir mi?

serhatk55

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Yeni bir masaüstü bilgisayar topladım. ASUS Prime B450M-A anakart ve Ryzen 5 3600X işlemci kullanıyorum diğer donanımlara girmeyeceğim. Online PUBG oynarken bir anda internet koptu yeniden bağlandım fakat yüksek oranda loss ve ping oluştu. ZyXEL Wi-Fi adaptör ile internete bağlanıyordum sorunun ondan olduğunu düşünmüştüm başta. Bilgisayar Wi-Fi ağına bağlıyken telefonumu modeme yaklaştırdıkça telefonunda internet hızı düşmeye başladı uzaklaştıkça telefonun internet hızı normale döndü. Wi-Fi adaptörün modem sinyallerini karıştırdığını düşündüm. Sonrasında Wi-Fi adaptörün dizüstü bilgisayarımda denedim internet gayet normal çalıştı. Bilgisayarı modeme Ethernet ile bağladım sorunun düzeleceğini sanarken Wi-Fi ile aynı sorunun olduğunu gördüm. Tüm cihazlarla 25-30 Mbit download hızı alırken bilgisayarımda Max 2-3 Mbit hız alıyorum. Upload hızında hiçbir problem yok stabil 6 Mbit veriyor. Böyle bir şeyle ilk defa karşılaşıyorum yabancı forumlarda birkaç kişi yazmış ama çözüm bulunmamış. Bu arada driverlar ve Windows güncel virüs yok. Hatta Ubuntu önyüklemesi ile test ettim orada da sorun devam ediyor. Yardımlarınızı bekliyorum.
Ekleme: ASUS'un Türkiye destek sayfasında B450M-A anakart desteğine giremiyorum. Telefondan giriyorum fakat sürücü indirmeleri görünmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı