Prime95 çekirdek kullanımı normal midir?

OsmanNG

Femtopat
Daha fazla  
İşlemcimin ayarlarıyla oynayıp test etmek istediğimde Prime95'in en ideal program olduğunu öğrendim fakat çalıştırdığımda R5 3600 olan işlemcim 6 çekirdek 12 thred olan işlemcimde test başladığında Görev Yöneticisi işlemcimi % 59 60'larda kullanıyor gözüküyor. Tüm çekirdekler baktığımda ise 6 çekirdek 100% 6 çekirdek ise düşük değerlerde seyir ediyor bu normal bir durum mu? Yani Prime95 sadece gerçek çekirdekleri mi yüke bindiriyor toplam işlemci kullanımım %50'lerde oluyor çünkü.

Core Temp, HWMonitor gibi uygulamalar üzerinden bakınız. Görev Yöneticisi üzerinde her zaman tam yük gözükmeyebilir. Ayrıca o sıcaklıkları test etmek için bir program. Genellikle OC yapanlar kullanır. Ama işlemcinin sınırını görmek isteyenler kullanabilir yine de.

Evet şu an 2 tane çekirdeğim hata veriyor ve stop diyor altında ne yapmalıyım ne demek bu.
Core Temp, HWMonitor gibi uygulamalar üzerinden bakınız. Görev Yöneticisi üzerinde her zaman tam yük gözükmeyebilir. Ayrıca o sıcaklıkları test etmek için bir program. Genellikle OC yapanlar kullanır. Ama işlemcinin sınırını görmek isteyenler kullanabilir yine de.

Oralarda da aynı şekilde 6 cekirdek kullanılıyor ama testte 2 tane hata alıyorum anlamadıgım icin ne hatası onu da bilmiyorum ne yapmam gerek.

Şu an tüm çekirdekler kullanılıyor testi başlatalı 5 dk oldu ara sıra bir iki çekirdek %96 97 95 gibi değerlere düşüp tekrar 100 oluyor ve solda bir hata gözükmüyor şu an biraz voltaj yükseltip başlattım stabil mi demek oluyor o zaman.
Evet şu an 2 tane çekirdeğim hata veriyor ve stop diyor altında ne yapmalıyım ne demek bu.

Oralarda da aynı şekilde 6 cekirdek kullanılıyor ama testte 2 tane hata alıyorum anlamadıgım icin ne hatası onu da bilmiyorum ne yapmam gerek.

Şu an tüm çekirdekler kullanılıyor testi başlatalı 5 dk oldu ara sıra bir iki çekirdek %96 97 95 gibi değerlere düşüp tekrar 100 oluyor ve solda bir hata gözükmüyor şu an biraz voltaj yükseltip başlattım stabil mi demek oluyor o zaman.

6 dk sonunda 2 çekirdek hata verdi tekrar.

Dosya Ekleri

• 16421829941722371237825620408914.jpg
    16421829941722371237825620408914.jpg
    250 KB · Görüntüleme: 7
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı