Rehber Privacy Badger - İzleyicileri Engelleyin

Privacy Badger, görünmez takipçileri otomatik olarak engellemeyi öğrenen bir tarayıcı eklentisidir. Privacy Badger, çevrimiçi haklarınız için savaşan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Electronic Frontier Foundation tarafından yapılmıştır.

Eki Görüntüle 928631

İndirme bağlantısı:

Tavsiye ettiğim ayarlar:

Eki Görüntüle 1954974

Opera tarayıcı kullanıcıları uzantılar sayfasından ''Arama sayfası sonuçlarına erişime izin ver'' ayarını açmayı unutmasınlar.

opera://extensions

Eki Görüntüle 1681452

Privacy Badger ana odağı reklam engellemek değil. İzleyici engellemek olduğundan, bazı reklamları da dolaylı yoldan engeller. Reklam engelleme testi için kullandığımız sitede, uzantı ilk yükleyip gösterdiğim ayarları yapınca testten 42 puan alıyor. Bu puan uzantı izleyicileri öğrenmeyi artırdıkça artabilir. Ama reklam engellemek istemiyorum ve sitelerin daha performanslı, rahatsız eden ve izleyici barındıran reklamlarından uzak durmak istiyorum diyenler kullanabilir.

Eki Görüntüle 1922384

Privacy Badger, gizlilik koruması için uzantıyı Ublock Origin ile birlikte kullanmanızı tavsiye ediyor.

Son düzenleme:
Gezinti esnasında kişiye özgü bir engelleme listesi oluşturduğu için takip edilmeyi mümkün kılan bir açık veriyordu. Bu sebeple bu özelliği varsayılan olarak kapadılar ki eklentinin bütün esprisi de buydu zaten. Yanında ünlem işareti bulunan "Gezintinizden yeni takipçileri engellemeyi öğren" seçeneğini açmadıkça düz bir reklam engelleyiciden farkı yok şu an.

Evet, belirttiğiniz özellik takip edilmeyi mümkün kılarak daha detaylı izleyici engelleyemiyor. Yine de ublock Origin ile birlikte kullanıldığında, daha faydalı ya da hiç reklam engelleme kullanmak istemeyenler için bir seçenek.

Ekstra olarak not ekleyecektim ama vazgeçmiştim. Resim üzerine bir not daha iliştireyim.
Gezinti esnasında kişiye özgü bir engelleme listesi oluşturduğu için takip edilmeyi mümkün kılan bir açık veriyordu. Bu sebeple bu özelliği varsayılan olarak kapadılar ki eklentinin bütün esprisi de buydu zaten. Yanında ünlem işareti bulunan "Gezintinizden yeni takipçileri engellemeyi öğren" seçeneğini açmadıkça düz bir reklam engelleyiciden farkı yok şu an.

Son düzenleme:
Şu an bu uzantıyı kullanıyorum. Girdiğim sitelerde çerez izinleri için bildirim alıyordum artık almıyorum. Bıkkınlık gelmişti her girdiğim sitede çerez izinlerini kabul et bildiriminden. Gerçekten faydalı bir uzantıymış. Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

İnsanlar genelde all in one (hepsi bir arada) olsun isterler; tek bir şey yükleyeyim, tüm işimi halletsin derler. O eklentiyi kur, bunu kur, şunu kur... insanı sıkar.

Bana kalırsa AdGuard eklentisi başlı başına içerisinde aranan her niteliği barındıran ve sürekli gelişen bir yapıda. Hem karşınızda irtibat kurabileceğiniz reel bir kurum ve burada çalışan uzman kişiler var. AdGuard'ı yıllardır takip ederim, yaptıkları işi de oldukça takdir ederim.

Özellikle şirketlerin para kazanmayı hedefleyerek yaptığı işlerin, gönüllü yapılan çalışmalara oranla daha istikrarlı ve başarılı olduğunu görüyorum.
Yeni çıkan reklamları birkaç gün geçmeden engellediklerini görmüştüm, oldukça aktifler, işlerini layıkıyla yerine getiriyorlar.

Privacy Badger, görünmez takipçileri otomatik olarak engellemeyi öğrenen bir tarayıcı eklentisidir. Privacy Badger, çevrimiçi haklarınız için savaşan, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Electronic Frontier Foundation tarafından yapılmıştır.

Eki Görüntüle 928631

İndirme bağlantısı:

Tavsiye ettiğim ayarlar:

Eki Görüntüle 957285

Privacy Badger, uBlock Origin ile birlikte kullanmayı unutmayın.
Ben reklam engelleyici kullanmak istemiyorum diyenlere de kullanmalarını tavsiye ederim. En azından izleyici barındıran reklamları engelleyerek, sitelere destek vermeye devam edebilirsiniz.
Privacy Badger kullanırken tarayıcınızın ayarlarından Do Not Track ayarını kapatabilirsiniz çünkü Privacy Badger zaten Do Not Track sinyalini gönderiyor.

Privacy Badger kullanıyorum fakat Cover Your Tracks sitesi böyle diyor. Brave kullanıyorum, Privacy Badgerda da tarayıcı ayarlarında da Do Not Track açık.

1622042525204.png

Yeni konular

Geri
Yukarı