Prizde CAT6 girişi ne işe yarar?

Model numarasını atar mısın?

TP-Link TL-SF1016D​

Odana gelen CAT6 prize bağlayacaksın bilgisayarını, internetini alacaksın.

Arkadaş o bakır için deyince korkmuştum bağlayamayacağım zannetmiştim.

Onlar işte modeme bağlanacak ve interneti evdeki tüm prizlere ve routerlara taşıyacak olan kablolar.

Bu ayrı ayrı olan kabloların her biri farklı odalardaki prizleri temsil ediyor yani anladığım kadarıyla değil mi?

CAT6 kablolu bir şekilde bağlanacağım için bu lanet olası siyah TP-Link ürünüyle bir alakam olacak mı?
Prizden kasaya bağlarsam 500Mbps alamaz mıyım çünkü bana Türk Telekom 500Mbps hızı verebilen bir modem yollayacağını söyledi.
@Ellie Williams.

TP-Link TL-SF1016D
Cihaz 100 Mbps ile sınırlı maalesef. Hiçbir şekilde 100 üstünü göremeyeceksin.
Tavsiyem babanla görüşmen ve şu ürünü almanız:
Bu ayrı ayrı olan kabloların her biri farklı odalardaki prizleri temsil ediyor yani anladığım kadarıyla değil mi?
Evet.
Arkadaş o bakır için deyince korkmuştum bağlayamayacağım zannetmiştim.
Bağlanır.
CAT6 kablolu bir şekilde bağlanacağım için bu lanet olası siyah TP-Link ürünüyle bir alakam olacak mı?
Prizden kasaya bağlarsam 500Mbps alamaz mıyım çünkü bana Türk Telekom 500Mbps hızı verebilen bir modem yollayacağını söyledi.
Modem 500 alır ancak kullanılan switch yetersiz. Yukarıdaki ürün gibi bir switch tavsiye ederim.

Cihaz 100 Mbps ile sınırlı maalesef. Hiçbir şekilde 100 üstünü göremeyeceksin.
Tavsiyem babanla görüşmen ve şu ürünü almanız:

Evet.

Bağlanır.

Modem 500 alır ancak kullanılan Switch yetersiz. Yukarıdaki ürün gibi bir Switch tavsiye ederim.

Hocam peki illa bu Switcher'a ihtiyacımız mı var? Ben direk modemden odama CAT6 kablo çeksem bir ucu modeme bir ucu kasaya taksam 500 hızı alamaz mıyım?

Hocam peki illa bu Switcher'a ihtiyacımız mı var? Ben direk modemden odama CAT6 kablo çeksem bir ucu modeme bir ucu kasaya taksam 500 hızı alamaz mıyım?
Port varsa alırsın, kendi odana giden kabloyu switch'e takmak yerine direkt olarak modeme takman yeterli. Ben genel bir çözüm sunmuştum.

Port varsa alırsın, kendi odana giden kabloyu Switch'e takmak yerine direkt olarak modeme takman yeterli. Ben genel bir çözüm sunmuştum.

Hocam şimdi bu beyaz kabloların ucuna jaklar çakılacak. Bu beyaz kabloların çoğu siyah modeme girsin. Benim odamı temsil eden beyaz kablonun jakı orijinal modeme girsin. Bu şekilde 500 hız alamaz mıyım? Switcheri değiştirmeden 1000LIĞE?

Alırsın, yukarıda belirttim.

Tamamdır o zaman switcheri değişmeye gerek yok. Benim bilgisayarıma prizden 500 gelsinde Wi-Fi ağları maksimum 100ü görsede hiç problem değil :)

@Ellie Williams.

1685795786988.png

Kavuştuk hocam ilgin alakan için çok teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı