Prize çok fazla şey bağlamak patlamasına sebep olur mu?

teknolojici123

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Grafik tasarım
Merhaba arkadaşlar, prize ben çok fazla şey taktım bu bir sorun olur mu iki tane priz takılı biri 4'lü priz 3 yıllık diğeri 6'lı priz tam olarak.
Hatırlamıyorum ama bir 10 yıllık vardır ve prize yaklaşınca garip bir cızırtı geliyor.

Prizde bağlı olan şeyler:
Yazıcı.
Laptop.
Monitör.
Televizyon.
Uydu alıcısı.
Eski bilgisayarımın fanını ve bozulan eski uydumuzun adaptörüyle ufak bir evde soğutucu yaptım şu yaz günlerinde serinlemek için.
Ben evde bazen elektrik ile alakalı deneyler yapıyorum onun için yine bozulan başka bir uydunun adaptörü takılı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, prize ben çok fazla şey taktım bu bir sorun olur mu iki tane priz takılı biri 4'lü priz 3 yıllık diğeri 6'lı priz tam olarak.
Hatırlamıyorum ama bir 10 yıllık vardır ve prize yaklaşınca garip bir cızırtı geliyor.

Yazıcı.
Laptop.
Monitör.
Televizyon.
Uydu alıcısı.
Eski bilgisayarımın fanını ve bozulan eski uydumuzun adaptörüyle ufak bir evde soğutucu yaptım şu yaz günlerinde serinlemek için.
Ben evde bazen elektrik ile alakalı deneyler yapıyorum onun için yine bozulan başka bir uydunun adaptörü takılı.

Tüm cihazlar adaptör beslemeli bir sorun olmaz.

Yazıcı.
Laptop.
Monitör.
Televizyon.
Uydu alıcısı.
Genelde ortalama prizler maksimum 1000watt'a kadar dayanır. Watt hesabı yaparak ne kadar ne bağlamanız gerektiğini anlayabilirsiniz.

Söylediğiniz cihazlar çok fazla güç tüketmiyorlar. Cihazlardan çok priz iç kısmında bulunan kontaklarda sorun olabilir ve bu yüzden ark yapma ihtimali var.

Eğer anlıyorsanız kaliteli ( Viko, Makelsan gibi ) topraklı priz alıp duvarda yer alan prizi değiştirebilirsiniz.

Söylediğiniz cihazlar çok fazla güç tüketmiyorlar. Cihazlardan çok priz iç kısmında bulunan kontaklarda sorun olabilir ve bu yüzden Ark yapma ihtimali var.

Eğer anlıyorsanız kaliteli ( viko, makelsan gibi ) topraklı priz alıp duvarda yer alan prizi değiştirebilirsiniz.

Yapmasını biliyorum ama yapmaya üşeniyorum aynı zamanda bu işi yapmayalı yıllar yıllar oldu.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı