Pro 2018 vs Air 2019

Alperpro

Kilopat
Daha fazla  
Dostlar selamlar konu açık başlıkta da belirttiğim gibi MacBook Pro mu MacBook Air mı pek anlamam. Bilgisayardan şu anda halihazırda Apple ekosistem ürünlerini kullanmaktayım bu ürünleri seviyorum başka marka bilgisayar tavsiyesi vermeden yardımcı olursanız sevinirim.
PC de kullanacaklarıma gelirsek genelde pek zorlayıcı işlerim olmuyor. Maximum Photoshop yaparım o da amatör düzeyde onun dışında internette ve borsa uygulamaları kullanıyorum.
Pro alırsam 2018 model i5 işlemcili 8 GB RAM'li.
Air alırsam 2019 model i5 işlemcili 8 GB RAM'li.
Bu iki model cihazdan birini seçeceğim dediğim gibi.

Veya M1 işlemcili bir iPad Pro bu çok farklı bir seçenek ama gördüğüm kadarıyla aparatlarıyla beraber adeta bir MacBook gibi oluyor bu da bir seçenek.

Pro 2018 daha iyi olur gibi. Aslında zorlayacak bir işlem yapmayacakmışsınız, 2019 Air daha iyi olur.
Bir de fiyatları nedir? 2. el mi alacaksınız?

Dostlar selamlar konu açık başlıkta da belirttiğim gibi MacBook Pro mu MacBook Air mı pek anlamam. Bilgisayardan şu anda halihazırda Apple ekosistem ürünlerini kullanmaktayım bu ürünleri seviyorum başka marka bilgisayar tavsiyesi vermeden yardımcı olursanız sevinirim.
PC de kullanacaklarıma gelirsek genelde pek zorlayıcı işlerim olmuyor. Maximum Photoshop yaparım o da amatör düzeyde onun dışında internette ve borsa uygulamaları kullanıyorum.
Pro alırsam 2018 model i5 işlemcili 8 GB RAM'li.
Air alırsam 2019 model i5 işlemcili 8 GB RAM'li.
Bu iki model cihazdan birini seçeceğim dediğim gibi.

Veya M1 işlemcili bir iPad Pro bu çok farklı bir seçenek ama gördüğüm kadarıyla aparatlarıyla beraber adeta bir MacBook gibi oluyor bu da bir seçenek.

Bence burada i5 işlemcinin bir yıl içindeki değişimine bakman gerek çok fazla işlemcilerden alamam ama bir yıl içinde çok fazla bir gelişme olmamıştır diye tahmin ediyorum biraz iki işlemciyide araştır eğer çok fazla bir performans farkı yoksa Pro alman termal dizayn bakımından daha iyi olacaktır diye tahmin ediyorum.

Air 2019'da i5-8210Y, Pro 2018'de i5-8259U var. Pek de fark yok açıkçası aralarında, bellek hızları ve gömülü GPU dışında.

Doğrudur, Pro daha iyi. Özellikle dahili grafik ve RAM MHz bakımından. Tabii burda fiyat da önemli.

Geri
Yukarı