Problemler nasıl çözülür?

Ahmetty

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar problem çözerken neredeyse kalem oynatamıyorum. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her problemin tipini bilmen lazım. Muhtemelen konu hakkında hiçbir fikrin yok. Konu konu anlatan kitaplar var, onlardan al.

Her problemin tipini bilmen lazım. Muhtemelen konu hakkında hiçbir fikrin yok. Konu konu anlatan kitaplar var, onlardan al.
Öyle kitaplarım var konuyu anlıyorum gibi kolay soruları çözüyorum fakat ösym tarzında çok zorlanıyorum
İlk önce yapamıyorum deme, daha sonra youtube da ilglili ders anlatımlarına bak ama sadece bakma sende soruları onlarla yaz onlarla çöz.
Kolay soruları çözebiliyorum, ösym tarzı sorularda çok zorlanıyorum Bir de hukuk istiyorum günlük en az 3 4 saat çalışmaya özen gösteriyorum. Sence matematiğe felan nasıl çalışmalıyım? Mat halletsem olacak gibi :) sözel dersler iyi

Başka alanlara yönel çok çalışarak yapabilirsin belki ama hayatı sırf bunun için gelmedin çok iyi bir mühendis olabileceğine inanmıyorsan ve yeteneğin yoksa neden kendini zorlayasın ki? Belediyenin kurslarına katılarak meslek edinebilirsin, mesleğinde iyi olursan kazancında çok kötü olmaz zaten para için ookuyanlar da zengin değil bunu unutma.

Başka alanlara yönel çok çalışarak yapabilirsin belki ama hayatı sırf bunun için gelmedin çok iyi bir mühendis olabileceğine inanmıyorsan ve yeteneğin yoksa neden kendini zorlayasın ki? Belediyenin kurslarına katılarak meslek edinebilirsin, mesleğinde iyi olursan kazancında çok kötü olmaz zaten para için ookuyanlar da zengin değil bunu unutma.
Sorun para değil, ailem hukuk kazanmamı çok istiyor. Bende ilk seneden kazanmak onları gururlandırmak istiyorum.Yoksa bende babam gibi araba al sat yapar okuyanlardan daha fazla para kazanırdım :)

Sorun para değil, ailem hukuk kazanmamı çok istiyor. Bende ilk seneden kazanmak onları gururlandırmak istiyorum. Yoksa bende babam gibi araba al sat yapar okuyanlardan daha fazla para kazanırdım :)

Üniversiteyi okumak kazanmaktan çok daha zor eğer başkaları için yapmak seni motive etmiyorsa hiç uğraşma ya da az çalışmayla uyduruk bir üniversitede okuyabilirsin.

Üniversiteyi okumak kazanmaktan çok daha zor eğer başkaları için yapmak seni motive etmiyorsa hiç uğraşma ya da az çalışmayla uyduruk bir üniversitede okuyabilirsin.
Savcı felan olmak isterim ya. Bi komşumuz var savcı baya havalı adam :) hukuk yada psikoloji düşünüyorum.Matı halletsem yaparım gibi, sözeller de fule yakın çekiyorum. Mat netleri düşük

Önce denklem kurmayı öğrenin. Problemlerin yarısı denklem kurma, diğer yarısı soruyu anlama.

Kolayları yapıyorum da ÖSYM tarzı sorularda çok zorlanıyorum. Bol pratik gerek sanırım. Hukuk istiyorum, verebileceğin bir tavsiye var mı acaba? :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı