Probook PRB G15D Wi-Fi Açılmama Sorunu

Hipotermi

Kilopat
Yer
Lüleburgaz
Daha fazla  
Meslek
Operatör
Merhaba Technopat ailesi ufak bir sorunum var araştırmalarıma rağmen bir çözüme ulaşamadım.

Kuzenimin laptopunu hem temizlemek için hem de bozulan bilgisayarımdaki Windows 7'yi güncelleme süresi dolmadan önce Windows 10'a güncellemek için birkaç günlüğüne aldım. Güzelce açtım temizledim geri kapadım. Hiçbir sıkıntı yoktu hatta kuzenim kapadıktan sonra internet üzerinden oyun oynadı. Sonra Windows 7'yi 10'a güncellemek için laptopun arkasındaki HDD yuvasını açarak kendi SSD'mi taktım ve flash bellekten kurulum yaptım. Kurulumdan sonra Wifi simgesinin üzerinde kırmızı çarpı işareti vardı. Ben de sürücüleri yüklü olmadığındandır diye fazla takmadım ve evdeki bir telefonu wifi adaptör olarak kullanıp işlemleri hallettikten sonra tekrar kuzenimin HDD'sini taktım. Fakat onda da çarpı işareti vardı. Driver güncelledim başka driver yükledim sorun çözülmedi. Sağ tıklayıp tanıla dediğimde ise Wifi kapalı veya kablosu kopmuş olabilir gibi bir hata verdi. Ne yaptıysam ne denediysem olmadı ben de gittim tanıdık bir bilgisayarcıdan wifi adaptör aldım denedim fakat sorun yine aynı. Klavye üstünden FN+F11 yapıyorum fakat bir değişiklik olmuyor.

Not: PC "Probook PRB G15D" ve Windows 10 orijinal son güncellemeler yüklü (01.08.2016).
Not2: 2 wireless modem de ağ bağlantılarında ve aygıt yöneticisinde görülüyor fakat aktif etmek istediğimde kapalı veya kablo kopmuş olabilir diyor.
Not3: PC'nin kendi adaptörü "Realtek RTL8723AE" benim tanıdıktan aldığım ise "Qualcomm Atheros AR956x".

Birlikte bir çözüm bulalım, şimdiden herkese çok teşekkürler.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı