Profesyonel basketbolcu olabilmek için ne yapabilirim?

Ahmetbeyss

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ben Ahmet. 14 Yaşıma 23 Ocak'ta girdim. Basketbol ile 3 yıldır uğraşıyorum, U14 liginde 14 maçta 283 sayı 58 asist ile kepenkleri kapattım. Ama aklıma sürekli takılan bir konu var, basketbolcu olamazsın diyor insanların çoğu. Bense başarabileceğime inanıyorum bu işte profesyonel olabilmek için ne yapmam lazım? Tavsiye verebilir misiniz? Boyum bu arada 1.71, ayakkabılı 1.75 civarı. İnsanların olamazsın demeleri benim motivasyonuma katkı sağlıyor. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.

Merhaba, ben Ahmet. 14 Yaşıma 23 Ocak'ta girdim. Basketbol ile 3 yıldır uğraşıyorum, U14 liginde 14 maçta 283 sayı 58 asist ile kepenkleri kapattım. Ama aklıma sürekli takılan bir konu var, basketbolcu olamazsın diyor insanların çoğu. Bense başarabileceğime inanıyorum bu işte profesyonel olabilmek için ne yapmam lazım? Tavsiye verebilir misiniz? Boyum bu arada 1.71, ayakkabılı 1.75 civarı. İnsanların olamazsın demeleri benim motivasyonuma katkı sağlıyor. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.
Basketbol ile ilgili pek bilgim yok ama U14 diyorsunuz yani belli bir derece de oynuyorsunuz. Siz zaten böyle devam ederseniz keşfedilirsiniz.

Hocam yaşıtız ve aynı boydayız. Baskete ilgim var her pazartesi arkadaşlarla basket oynamaya gidiyoruz ama atışım bir maç iyi bir maç kötü oluyor. Nasıl atmayı tercih ediyorsunuz? Basket kursuna yazılmayı düşünüyorum. Bir de topu bacak arasından geçirmek için ne kadar çalıştınız? Taktik verir misiniz?

Hocam yaşıtız ve aynı boydayız. Baskete ilgim var her pazartesi arkadaşlarla basket oynamaya gidiyoruz ama atışım bir maç iyi bir maç kötü oluyor. Nasıl atmayı tercih ediyorsunuz? Basket kursuna yazılmayı düşünüyorum. Bir de topu bacak arasından geçirmek için ne kadar çalıştınız? Taktik verir misiniz?

Dostum benim şutum şöyle izah edeyim 10/7 civarı ama çalışmam şöyle potanın altına geç yani şut atabilecek mesafe 500 defa çalış ben öyle yapıyorum takım demişsin maçlara çıkabilmek için lisans gerekir yani keşfedilmek istersen kendini göstermek isteyip deneyimlemek istersen gidebilirsin takımda hocaların gösterir hareketleri onları çalışırsın yani ben hocaların anlattıklarından daha çok NBA maçlarını seyrediyorum curry, irving izleyebilirsin ben irving izliyorum hareketlerini kendime uyarladım 1.90 adama ankle atıyorum topu bacak arandan geçirmek için topu bacak aralarında dolaştır 5-10 dk ondan sonra ilk olarak 1 saat sırayla bacak aralarında sektirerek dolaştır ondan sonra ikisinde teker teker olacak şekilde aynısını yap ben daha uzun yapıyorum ama sana uygun olanı söyledim.

Hocam dediğim gibi basketbol ile ilgili pek bilgim yok ama her şeyin başı pratikdir. İlla oynamanıza gerek yok profesyoneller bir şeyi yapmak için günlerce hatta aylarca uğraşıyorlar.

Merhaba, ben Ahmet. 14 Yaşıma 23 Ocak'ta girdim. Basketbol ile 3 yıldır uğraşıyorum, U14 liginde 14 maçta 283 sayı 58 asist ile kepenkleri kapattım.

Ama aklıma sürekli takılan bir konu var, basketbolcu olamazsın diyor insanların çoğu.
Bunu söyleyenlere çok takılma, olduğu kadar olacaktır. EBBL ve TB2L gibi liglere gidilebilir.
Bense başarabileceğime inanıyorum bu işte profesyonel olabilmek için ne yapmam lazım? Tavsiye verebilir misiniz? Boyum bu arada 1.71, ayakkabılı 1.75 civarı. İnsanların olamazsın demeleri benim motivasyonuma katkı sağlıyor. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkür ederim.
Hocam sizden 1 yaş daha küçüğüm. Ben de oynuyorum. İstatistikleriniz harika. 20 sayı civarına denk geliyor. Hangi şehirde olduğunuza göre bir profesyonel takım bulun ve onun altyapı seçmelerine girin. Böylelikle normal bir altyapı takımından çok daha iyi bir ortama girmiş olursunuz ve keşfedilmeniz kolaylasır.

Profesyonel oyuncuları izleyebilirsiniz, herhangi bir yönünüzü çok geliştirirseniz, örneğin handle veya şutlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı