Profesyonel oyun için 240-280 HZ monitör önerisi

DrunkPenguin

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar.

Elimde şu an da Samsung'un Curved 144Hz 4ms monitörü var. FPS oyunlarında karşı takımdan herhangi bir oyuncu beni çok daha önceden görüp atışlarını yapmaya başlıyor. Bazen ancak öldükten sonra adamı görebiliyorum. Bu ve bunun gibi durumları yaşamamak için monitör almak istiyorum. Maksimum 3800TL civarında önerebileceğiniz düşük tepki süreli (0.5 -1 ms) monitör var mı? Sebebini belirtirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

AMD 3700X.
RTX 2080.

Son düzenleyen: Moderatör:
IPS panel olması bir avantaj. Paneli yavaş olarak bahsedilebilir fakat üst seviye bir IPS panele sahip. 280 hz 1 ms olması ayrıca büyük avantaj. ASUS 24,5" VG259QM 1Ms 280Hz FREESYNC VE G-SYNC UYUMLU IPS Gaming Monitör fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da Ayrıca 1 tık küçük olanı da tercih edebilirsiniz.

Merhabalar arkadaşlar.

Elimde şu an da Samsung'un Curved 144Hz 4ms monitörü var. FPS oyunlarında karşı takımdan herhangi bir oyuncu beni çok daha önceden görüp atışlarını yapmaya başlıyor. Bazen ancak öldükten sonra adamı görebiliyorum. Bu ve bunun gibi durumları yaşamamak için monitör almak istiyorum. Maksimum 3800TL civarında önerebileceğiniz düşük tepki süreli (0.5 -1 ms) monitör var mı? Sebebini belirtirseniz çok sevinirim. Teşekkür ederim.

AMD 3700X.
RTX 2080.
Ben bunu önerirdim.

Bunu öneririm. FastIPS olduğundan çoğu TN'den bile daha hızlı. 2ms input lag var, oldukça iyi bir değer. 240Hz, 280Hz'e OC olabilmekte. Tepkime süresi de 1ms(GtG).

ASUS'un ELMB (Extra Low Motion Blur), Shadow Boost gibi teknolojilerinden de faydalanabilirsiniz. G-Sync de var.

Tek riski 27" olması, masanız bu boyutu kaldırabilir mi bilmiyorum.

Bu incelemeyi kesinlikle okuyun, tarayıcıdaki çeviri ile de otomatik Türkçeye de çevirebilirsiniz;

Bazı aşırı teknik kısımları atlayabilirsiniz. Renk ile ilgili olanları.

Son düzenleme:

Bunu öneririm. FastIPS olduğundan çoğu TN'den bile daha hızlı. 2ms input lag var, oldukça iyi bir değer. 240Hz, 280Hz'e OC olabilmekte. Tepkime süresi de 1ms(GtG).

ASUS'un ELMB (Extra Low Motion Blur), Shadow Boost gibi teknolojilerinden de faydalanabilirsiniz. G-Sync de var.

Tek riski 27" olması, masanız bu boyutu kaldırabilir mi bilmiyorum.

Bu incelemeyi kesinlikle okuyun, tarayıcıdaki çeviri ile de otomatik Türkçeye de çevirebilirsiniz;

Bazı aşırı teknik kısımları atlayabilirsiniz. Renk ile ilgili olanları.
Aynı modelin 24.5 inçlik versiyonunu kullanıyorum.Sadece ekran boyutu farklı yani.Monitörümde response time testi yaptım ve 3.8-4ms arası çıktı.Ben alırken bu monitörü 1ms gtg olarak aldım.Monitörde sıkıntı mı var?

Geri
Yukarı