Profesyonel oyuncular neden G-Sync kullanmaz?

Burhanglrsoy

Centipat
Profesyonel oyuncuların ayarlarına baktım neden FreeSync veya G-Sync veya v-Sync kullanmıyorlar anlamış değilim? Kendim FreeSync kapatırsam ekran yırtılması olacak ama bana artısı olacak mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sebebi galiba oyun kazanmana bir etkisi olmaması.

A124594E-4F21-4F8A-97AA-23BD6868B87E.jpeg

240Hz monitör kullanıyorlar ve 600 FPS alacak bilgisayarları var. Ne kadar fazla FPS alırsalar o kadar iyi neden bunu sınırlandırsınlar ki? Üstelik Input Lag arttırıyor ve gecikme hızını düşürüyor diye biliyorum. Onun dışında ekran yırtılması görsel bir şey bence isteyen kullanır isteyen kullanmaz. Ben kullanmıyorum hiçbir eksisini de görmedim.

O insanlar karakterin dönme seriliğine öyle alışıyor ki, tüm günleri aynı şeyi yaparak geçtiği için Sync teknolojisinin ne kadar büyük bir gecikme yarattığını fark edebiliyorlar. Bu da onları rahatsız ediyor ve dolayısıyla kapatıyorlar. Tavsiyem kullanman yönün de çünkü daha bir zararını göremedim.

G-Sync ve FreeSync'in faydası FPS'de anlık dalgalar çok olduğunda ortaya çıkıyor. Misal 120 iken birden 80'e düşüyorsa, tekrar 140'a çıkıp 60 oluyorsa ya da sürekli 60 90 arası gidip geliyorsa vs...Competitive oyunlarda 144 üstü 240 altında FPS aldıkları için G-Sync/Freesync'e ihtiyaç duymuyorsun.

Geri
Yukarı