Progmlamaya Başlamak

WîndofNîght

Hectopat
Daha fazla  
Liseye geçtim ve kendimi geliştirmek adına programcılık öğrenmek istiyorum belki ileride işim olabilir. Sizden istediğim ne yapmam ve ne yapmamam gerektiği. Algoritma konusunda bilgim var ihtiyacım olan tek şey hangi programlama dilini kullanacağım.

Araştırdıklarıma göre neye ihtiyacımız varsa ona göre dil seçiyoruz. Benim amacım ilk başta ufak tefek programlar yapmak daha sonra belki bir mobil oyun geliştirebilirim. Yani bana ilk başta Windows'ta ufak program yapabileceğim daha sonra mobil oyun yapacağımda dil değiştirirken yabancılık çekmeyeceğim bir programlama dili gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Önce C ile başlayıp sonra C++ öğrenebilirsin fakat C öğrenmeden C# veya C++ öğrenmeni tavsiye etmem çünkü temellerini C oluşturuyor nedenide şu ki C ile 2 satır kod yazıp yapabileceğin işi C++ ile 1 satırda yapabiliyorsun ama yaptığın işin temelini anlamıyorsun bu yüzden C ile başla.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı