Program HDD'ye yüklenirse SSD yine de hızlandırır mı?

bomba1234

Femtopat
Merhaba. 1 TB HDD+128 GB SSD yapmayi planliyorum. Indirdigim programi depolama alani cok oldugu için HDD-ye indirirsem, SSD yine de programi calistirdigim zaman bilgisayari hizlandiriyor mu? Onceden teşekkürler.

Merhaba. 1 TB HDD+128 GB SSD yapmayi planliyorum. Indirdigim programi depolama alani cok oldugu için HDD-ye indirirsem, SSD yine de programi calistirdigim zaman bilgisayari hizlandiriyor mu? Onceden teşekkürler.

SSD'ye kurmalisin.

İşletim sistemini SSD'ye kurarsanız işletim sisteminin boot edilme süresi vb. şeyler kısalacaktır ama oyunların açılmasına çok etki etmez. Şöyle bir etkisi olabilir olursa; hem işletim sistemini hem de oyunları tek HDD'de çalıştırırsanız diskin yazma ve okuma hızı yetmeyebilir ama işletim sistemini SSD'ye kurarak HDD'ye binecek yük önceki senaryoya göre daha az olacağından dolayı biraz daha verim verebilir.

İşletim sistemini SSD'ye kurarsanız işletim sisteminin Boot edilme süresi vb. şeyler kısalacaktır ama oyunların açılmasına çok etki etmez. Şöyle bir etkisi olabilir olursa; hem işletim sistemini hem de oyunları tek HDD'de çalıştırırsanız diskin yazma ve okuma hızı yetmeyebilir ama işletim sistemini SSD'ye kurarak HDD'ye binecek yük önceki senaryoya göre daha az olacağından dolayı biraz daha verim verebilir.

SSD ile HDD vs izle tomb Raider'da SSD 4 kat daha hizli yukleniyor.

SSD ile HDD karşılaştırması izle Tomb Raider'da SSD 4 kat daha hızlı yükleniyor.

128 GB zaten az bir boyut ve bunun en az 40 GB'lık kısmını Windows kendisi alıyor. Geriye en fazla 80 GB kalıyor -ki genelde bu da kalmaz- ve bu kadarcık alanı da oyun kurarak işgal edince ne olur? İşletim sistemindeki Boot edilme süresi uzar ve bu da kullanıcının performansının düşmesine neden olabilir? Burada olay bu değil farkında mısınız bilmem ama buradaki olay çok fark olup olmayacağı. Bence elde edilecek fark değecek bir fark değil.

128 GB zaten az bir boyut ve bunun en az 40 GB'lık kısmını Windows kendisi alıyor. Geriye en fazla 80 GB kalıyor -ki genelde bu da kalmaz- ve bu kadarcık alanı da oyun kurarak işgal edince ne olur? İşletim sistemindeki Boot edilme süresi uzar ve bu da kullanıcının performansının düşmesine neden olabilir? Burada olay bu değil farkında mısınız bilmem ama buradaki olay çok fark olup olmayacağı. Bence elde edilecek fark değecek bir fark değil.

Isterse 10GB yer kalsin 1-2 saniye fark ediyor sadece.

Geri
Yukarı