ProgramData Klasöründen Silinen Programların Klasörlerini Silme

Türkçesever

Hectopat
Böyle bir ilke neden imza attım, ben de bilmiyorum. Temizlik programlarının yapmadığı işi ben yaptım. İndirim sitesinden programlar yüklüyordum. Güvenlik bölümünü takip edenler bilir. Bildirimler geliyordu. Dosyanın konumunu "ProgramData" klasöründe buldum görev yöneticisinden. Onu geri dönüşüm kutusuna gönderdim. Silmedim yani. ProgramData klasöründe eskiden yüklediğim programların klasörleri kalmış. İşte, tam olarak olay burada başlıyor. Silmeye başladım. Bayağı bir şey sildim. Sonra ekran dondu. Ama hâlen dosyalar geri dönüşüm kutusundaydı. Ben de fişini çekerek zorla kapattım bilgisayarı. Bende de acemilik var biraz hâlen. Bilgisayarı açtığımda bilgisayar markasının logosu geliyordu. Ama sonra "kernel" falan yazmaya başladı siyah ekran üstünde. Korkudan bilgisayarı direkt kapattım. "Korkunun ecele faydası yok." diyeceksiniz ama tahminen de olsa sizce bir şey olmuş mudur?
@Murat5038

Şuan bilgisayarı açabiliyor musun? Programdata, Temp klasörlerine benzemez :D Oradan program çeker kurulu programlar işlemlerini orada başlatır.

Sadece kesin olarak yüklü olmayan ve güvenlik değeri taşımayan klasörleri sildiysen sorun çıkmaz tabi bilen kişi yine yapmalı. Eğer açılmıyorsa, Windows 10 ise kurtarma ekranında chkdsk /f /r yapıp sonrasında sfc /scannow yaparsan açabilmen lazım.

Şimdi adımları uygulamaya başlayacağım. Biraz da endişeliyim.
Reklam yazılımı dışındakileri geri yükledim. Sistem dosyalarını "sfc /scannow" ile kontrol ettim. Bir sorun bulamadı komut. Şimdi sorun yok gibi.
Linux Mint konusunda bir konu var mı? Yoksa oluşturulmasını istiyorum forumda. Çünkü Windows 10'un yanına Linux Mint kurmayı düşünüyorum. Resimli anlatım gibi bir şey olsaydı iyi olurdu. Windows'a alışamadım bir türlü. :LOL:

Aslında çok kolay ama yine de kuramıyorsanız Google araştırmasında kolayca bulunabiliyor. Sosyalde de Linux başlığı altında veya Windows 10 altında bulunabilir. Dual boot linux ile ararsan bulabilirsin.
Örnek;
Linux Mint Windows 10 Dual Boot Sorunu

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı