Programlama dili öğrenmek için üniversite şart mı?

AlphaBeta1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
"Üniversite okumadan yapamazsın."

Sevgili abilerim ve ablalarım;
Yukarıda görmüş oluğunuz cümle artık beni sinir küpüne döndürecek bir hal aldığı için sizlerin yardımına ihtiyacım var. Öncelikle belirteyim: Çocukluğumdan beri hep bir oyun yapmak istemişimdir. Ve haliyle bu durum beni bilgisayar ile iç içe hale getirdi. Bir programlama dili bilmem gerektiğini biliyorum (bunun yanında bir de oyun motoru tabii ki) ancak bir kişiyle ne zaman bu hayalimden bahsetsem direkt "malum" sözü ediyor. Konuşma şu şekil oluyor;
-Hayalim iyi bir üniversite okumak değil. Sadece oyun yapmak
+Üniversite olmadan olmaz ki...

Üniversitenin, benim hedefime yaklaştıracağının farkındayım ama hayalim için buna gerek var mı? Belirteyim; "ben bir GTA 5 yapcaam!" (ironi için böyle yazdım umarım uyarı yemem) demiyorum. Hedefim öyle bir şey değil. Hedefim bir Celeste, Katana Zero, Hotline Miami, Undertale... Bu oyunları vererek az çok nasıl bir hedefim olduğunu anladığınızı varsayıyorum.

Hedefim için kendime bir oyun motoru seçtim. Gamemaker Studio 2. üstte saydığım tüm oyunlar (Celeste hariç), bu oyun motoru ile yapıldı. Haliyle bu oyun motoruna ilgi duydum (hatta bu motorun dilini bile az çok biliyorum) ancak bu oyun motoru ile 3D oyunlar yapamıyorsunuz (yapabilenler var ama doğru oyun motoru değil). Ben de bu yüzden Unity ile bir işe girişmeye başlarsam C# öğrenmek zorundayım. İşte sorunun başına yeniden döndük C# için (veya herhangi bir kodlama dili) üniversite okumak şart mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

"Üniversite okumadan yapamazsın."

Sevgili abilerim ve ablalarım;
Yukarıda görmüş oluğunuz cümle artık beni sinir küpüne döndürecek bir hal aldığı için sizlerin yardımına ihtiyacım var. Öncelikle belirteyim: Çocukluğumdan beri hep bir oyun yapmak istemişimdir. Ve haliyle bu durum beni bilgisayar ile iç içe hale getirdi. Bir programlama dili bilmem gerektiğini biliyorum (bunun yanında bir de oyun motoru tabii ki) ancak bir kişiyle ne zaman bu hayalimden bahsetsem direkt "malum" sözü ediyor. Konuşma şu şekil oluyor;
-Hayalim iyi bir üniversite okumak değil. Sadece oyun yapmak.
+Üniversite olmadan olmaz ki...

Üniversitenin, benim hedefime yaklaştıracağının farkındayım ama hayalim için buna gerek var mı? Belirteyim; "ben bir GTA 5 yapcaam!" (ironi için böyle yazdım umarım uyarı yemem) demiyorum. Hedefim öyle bir şey değil. Hedefim bir celeste, katana Zero, hotline miami, Undertale... Bu oyunları vererek az çok nasıl bir hedefim olduğunu anladığınızı varsayıyorum.

Hedefim için kendime bir oyun motoru seçtim. Gamemaker Studio 2. üstte saydığım tüm oyunlar (celeste hariç), bu oyun motoru ile yapıldı. Haliyle bu oyun motoruna ilgi duydum (hatta bu motorun dilini bile az çok biliyorum) ancak bu oyun motoru ile 3D oyunlar yapamıyorsunuz (yapabilenler var ama doğru oyun motoru değil). Ben de bu yüzden Unity ile bir işe girişmeye başlarsam C# öğrenmek zorundayım. İşte sorunun başına yeniden döndük C# için (veya herhangi bir kodlama dili) üniversite okumak şart mı?

Şimdiden teşekkür ederim.

Öyle bir şey söz konusu değil, ben üniversite okumadım ama şu an rahatım. Kulak asma hiç kimseye öğrenmene bak sadece.

Yeni konular

Geri
Yukarı