Programlama sayesinde para kazanmak

Elgün

Hectopat
Yer
Azerbaijan
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Mühendisi
Merhaba Technopat ailesi. Herkese selamlar. Ben yazılım mühendisi adayıyım. PHP, HTML, Javascript, C# dillerini iyi bir şekilde biliyorum. Unity 5 programında 5 - 10 tane projem oldu, küçük çaplı elbette. Ama şimdiye kadar hiç para kazanmadım. Çünkü yaptığım hiç bir şeyi satmadım. Ama şimdi para kazanmak istiyorum. Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bahsettiğim şeylerle para kazanan arkadaşlar bana yardım ederse sevinirim. Şimdi ben Unity 5 için bir şeyler yapıp Unity Assets Store (Artık UAS diğeceğim) üzerinden satsam ne kadar kar yapacığımı bilmiyorum. Yaptığım şey ne kadar satar, UAS'deki popüler satıcılar ne kadar para kazanıyor bilmiyorum. Yoksa UAS yerine Envato Market üzerinden mi satış yapmalıyım tam bilemedim. Hangisi daha karlı yardım ederseniz sevinirim. Eğer bildiğiniz başka para kazanma yolları varsa söyleyin arkadaşlar.

Sana ufak bir örnek göstermek istiyorum. Şu anda Fallout 1 yeniden yapılıyor, 3D olarak. Yapan arkadaşlar dün site açtılar ve artık bu siteden gelişmeleri aktarıyorlar, bağış topluyorlar. Topladıkları bağışlar sayesinde ödüllü bir yarışma ile oyundaki bir kupanın ücretli olarak 3D tasarlanmasını istediler. Kazanan tasarım 10 dolar alacak. Burada detaylı bilgi var:

Fallout The Story

Sana tavsiyem bir ekibe katılman olabilir. Bu sayede yol göstericin olur ve şimdiden CV'ne bir şeyler eklemeye başlarsın. Oyun dünyasında tek başına ilerlemek zor olabilir.

Oyun geliştiren bir ekibe katılabilir isen iyi olabilir. Site yapabilirsin çevrene. Ufak çaplı belki seni tatmin etmeyecek işler olabilir ama başlangıç yapmış olursun. Çevren de bunu araştırmanı öneririm. Belki ufak çaplı işler çıkar.

Ayrıca programlamaya web sitelerini de dahil etmelisin. Bu şekilde çevremden çok iş aldım, ufak çaplı olduklarına bakma, sen yalnızca parana bak.
C# bilgine veritabanı kodlarını da eklersen, .NET ile sağlam işler çıkartabilirsin.
Amacın para kazanmaksa çevrendeki insanlara web sitesi yaparak ciddi miktarda para kazanabilirsin.

Tabi bana olduğu gibi 5. sınıf öğretmeni, 50 kişilik sınıfın forum tarzında, profilli, yorum yapılabilir dinamik web sitesini 200TL'ye yapmanı isteyince kapıyı gösteriyorsun, kendini ucuza satmıyorsun hepsi bu.

Sana ufak bir örnek göstermek istiyorum. Şu anda Fallout 1 yeniden yapılıyor, 3D olarak. Yapan arkadaşlar dün site açtılar ve artık bu siteden gelişmeleri aktarıyorlar, bağış topluyorlar. Topladıkları bağışlar sayesinde ödüllü bir yarışma ile oyundaki bir kupanın ücretli olarak 3D tasarlanmasını istediler. Kazanan tasarım 10 dolar alacak. Burada detaylı bilgi var:

Fallout The Story

Sana tavsiyem bir ekibe katılman olabilir. Bu sayede yol göstericin olur ve şimdiden CV'ne bir şeyler eklemeye başlarsın. Oyun dünyasında tek başına ilerlemek zor olabilir.
Teşekkürler Recep abi gerçekten güzel bir fikir. Hemen işin detaylarını araştıracağım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı