Programlamaya Nereden Başlamalıyım?

Duke Rollo

Hectopat
Daha fazla  
11. sınıftayım. Programlama hakkında hiçbir bilgim yok, sıfırdan başlamak istiyorum. Üniversiteyi de bu dalda istiyorum. C++, C#, Java vs. ne ile başlamalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sırasıyla C++, Java, C# çalıştım. Bu konularda küçük çaplı programlarım var. Bence sırasıyla şunlara çalış:
1-Java
2-C#
3-C++

Sayfamda yazılıma yeni başlayanlar için kaynaklar var oradan banada ulaşabilirsiniz.
Sayfa linki : ardamavi.com
Saygılarımla Arda Mavi

Java ile C# çok benzerler kullanım amacınıza göre birini seçebilirsiniz. Birini yapan diyerinide yapar. C zordur değişik bir syntax ı var. Birde ilk amacınızı belirleyin.
Eğer pic programlama (elektrik-elektronik) ve robot yapacağım derseniz C mantıklı.
Amacınızı belirleyin. Telefon mu bilgisayar uygulaması mı yoksa oyunu mu yapacaksınız ?
İngilizce ve algoritmanızı geliştirin.
İyi çalışmalar.
Saygılarımla Arda Mavi

İngilizce olmadan da yazılımcılık yapılabilir. Sadece öğrenmeni kolaylaştırır o kadar. Matematik de aynı şekilde. Hangi platformda çalışsın istiyorsanız ve amacınız neyse ona göre bir tavsiyede bulanalım.

Kod yazmaya başlamak istiyorum platform olarak daha çok uygulamalar,oyunlar vs. nereden başlayacağım hakkında hiçbir şey bilmiyorum ve İngilizcem normal seviye anlarım çoğu şeyi. Tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum tekrar tekrar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı