Programlamaya sıfırdan başlamak

Yer
Dünya üzerinde herangi bir nokta.
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize merhaba öncelikle şunu belirtmek isterim bilgisayar hakkındaki bilgi seviyem orta düzeyde hatta ortanın biraz da altında , ben her zaman programlama vb. şeyleri öğrenip bilgisayarda yeni şeyler üretmek istiyordum ancak her zaman nereden başlayacağım konusunda kararsızlıkta kalıyordum ve hala da öyle yani nereden başlamam gerek. Neler yapmam gerek neleri öğrenmem gerek ve şunu da belirteyim ben öyle biraz öğrenip bununla yetinmek istemiyorum yani ben ''bu bana yeter'' deyip çekilecek biri değilim. Kendimi bu alanda ciddi anlamda geliştirmek istiyorum arkadaşlar yardımlarınızı , önerilerinizi , tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar tavsiye vermeden önce bilmeniz gereken her türlü şeyi sorabilirsiniz şimdiden herkese çok teşekkür ediyorum.

Not: Sayın site yöneticileri lütfen attığım şikayet maillerine cevap verin çünkü tam 1 ay yetki kısıtlama cezası aldım ve site de yazmam gereken bir sürü konu hakkında yazı yazıp konu açamadım ve aldığım cezanın sebebi ise bilgisayar terimleri kullanmam. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle programlama mantığını kavramanız lazım. Bir dil üzerine gidip onu geliştirmen gerek. Daha sonra başka dillere geçiş yapabilirsin. C# ile başlamanı tavsiye ederim. Eğitim videoları izleyip kendin uygulayarak geliştirebilirsin. Kendin yeni şeyler ekle. Bir program yapmaya başla ve o programı geliştirmeye çalış. Bildiğim yararlı kaynaklar bunlar. Bunlardan yararlanabilirsin. Başarılar dilerim.
Çizgi TAGEM
Khan Academy
Microsoft - Açık Akademi

Öncelikle programlama mantığını kavramanız lazım. Bir dil üzerine gidip onu geliştirmen gerek. Daha sonra başka dillere geçiş yapabilirsin. C# ile başlamanı tavsiye ederim. Eğitim videoları izleyip kendin uygulayarak geliştirebilirsin. Kendin yeni şeyler ekle. Bir program yapmaya başla ve o programı geliştirmeye çalış. Bildiğim yararlı kaynaklar bunlar. Bunlardan yararlanabilirsin. Başarılar dilerim.
Çizgi TAGEM
Khan Academy
Microsoft - Açık Akademi

Başlangıç için Python öneririm.

Arkadaşlar verdiğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim bahsettiğiniz internet sitelerinden yararlanmaya başladım umarım hedeflerime varabilirim tekrar teşekkür ederim

Öncelikle programlama mantığını kavraman gerekiyor yani algoritmayı öğrenmen gerekiyor.
Daha sonra Python gibi basit programlama dilinden başlaman senin için iyi olur -Phyton basit ama Türkiye'de diğer dillere oranla daha az bilen sayısı var.-.
Ondan sonra dilleri öğrendikçe gelişirsin programlar yapmaya bak belli program algoritmalarından bir şeyler yazmaya bak elin bir alıştımı o klavyede yazmaya gerisi de gelir.
C++ , C, C#, Java kitapları almak ve okurken yazmak işini kolaylaştırır haberin olsun.
Son olarak programlama dünyası çok büyük yani bir dili tamamen öğrenemezsin.

Öncelikle programlama mantığını kavraman gerekiyor yani algoritmayı öğrenmen gerekiyor.
Daha sonra Python gibi basit programlama dilinden başlaman senin için iyi olur -Phyton basit ama Türkiye'de diğer dillere oranla daha az bilen sayısı var.-.
Ondan sonra dilleri öğrendikçe gelişirsin programlar yapmaya bak belli program algoritmalarından bir şeyler yazmaya bak elin bir alıştımı o klavyede yazmaya gerisi de gelir.
C++ , C, C#, Java kitapları almak ve okurken yazmak işini kolaylaştırır haberin olsun.
Son olarak programlama dünyası çok büyük yani bir dili tamamen öğrenemezsin.
öncelikle çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için peki programlama öğrenmek için başka ne gerekli mesela bazı arkadaşlar üst düzey İngilizce bilmen gerekiyor demişti gerçekten öyle mi ? ki eğer öyle ise benim her şey den önce İngilizce öğrenmem gerek :D

öncelikle çok teşekkür ederim cevap verdiğiniz için peki programlama öğrenmek için başka ne gerekli mesela bazı arkadaşlar üst düzey İngilizce bilmen gerekiyor demişti gerçekten öyle mi ? ki eğer öyle ise benim her şey den önce İngilizce öğrenmem gerek :D
İngilizce öğrenmen senin yararına olacaktır ama matık olarak biraz daha matematik mantığına yakın.
İngilizce bilirsen bir yarar olarak ta; ilk dili öğrenenler için yeni bir dili öğrenmen daha kolay olur ya onu gösterebiliriz.

İngilizce öğrenmen senin yararına olacaktır ama matık olarak biraz daha matematik mantığına yakın.
İngilizce bilirsen bir yarar olarak ta; ilk dili öğrenenler için yeni bir dili öğrenmen daha kolay olur ya onu gösterebiliriz.
yani İngilizce öğrenmem benim yararıma olur ve programlama dillerini öğrenirken işimi kolaylaştırır ama üst düzey olmasına mı gerek yok hocam doğru mu anlamışım ? birde matematik mantığı derken hocam matematik programlamada nasıl kullanılıyor bunu biraz açıklar mısınız rica etsem

yani İngilizce öğrenmem benim yararıma olur ve programlama dillerini öğrenirken işimi kolaylaştırır ama üst düzey olmasına mı gerek yok hocam doğru mu anlamışım ? birde matematik mantığı derken hocam matematik programlamada nasıl kullanılıyor bunu biraz açıklar mısınız rica etsem
hocam bu arada verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için sağolun .

Aga herkes mantik demis, demis ama kimse once Scratch ogren bi' dememis. Arastir bi kardes sen Scratch'i :)
hocam merhaba öncelikle verdiğiniz cevap için teşekkür ederim Scratch e baktım şimdi mantık olarak programlama programı ama bu biraz fazla basit değil mi hocam yani tabi ki sizde haklısınız her şeye önce en basitinden başlamak lazım ama bu çok giriş seviyesi değil mi sizce

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı