Programlardan yönlendirilen linkler açılmıyor

Burak Ozten

Hectopat
Daha fazla  
Bir süredir bu sorunla karşı karşıyayım. Chrome varsayılan tarayıcım fakat herhangi bir programdan web sitesine yönlendirileceğim zaman hata mesajı alıyorum her seferinde. Artık bu sorunu çözmek istiyorum, yardımlarınızı bekliyorum.

Tarayıcıyı tekrar indirin. Silmenize gerek yok, kurulum hatalı parametreleri düzeltecektir.
Ayrıca varsayılan uygulamalar ayarını kontrol edin.

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Eğer düzelmezse oluşan hatanın ekran görüntüsünü paylaşın.

Tarayıcıyı tekrar indirin. Silmenize gerek yok, kurulum hatalı parametreleri düzeltecektir.
Tarayıcıyı tekrar indirdim olmadı, arama kısmına varsayılan uygulamalar yazdığımda windows 7 kullandığım için sadece varsayılan programlar çıkıyor fakat o sekmeden varsayılan tarayıcıyla alakalı hiçbir şey bulamadım.
1615144683071.png

örnek olarak fotoğrafta lol oyunundan bir bağlantıya tıkladığımda karşıma bu çıkıyor.
1615145047086.png

Buradan .url yazan kısmı chrome ile ilişkilendirdim ama düzelmedi.

Son düzenleme:
Bu hata sadece LoL başlatıcısı üzerinden bir bağlantı açtığında mı yaşanıyor?
Ayrıca tarayıcıyı sıfırlamanı öneririm.
Hatta çok fazla önemli verin yoksa, tarayıcıyı bağlantıdaki yazılım ile kaldırıp tekrar yükleyin.
Daha sonra Wise Registry Cleaner yazılımını yükleyin.
Diğer tüm uygulamaları kapatın. Sadece güvenli olacak şekilde kayıt girdilerini tarayın.

Screenshot_7.png

Ayrıca tavsiye ettiğim ayarlar ve uzantılar konusuna da göz atmanızı öneririm.

Söylediğiniz program sorunumu çözdü çok sağolun...
Hangi yöntem çözdü? Program kaldırma, kayıt girdilerini temizleme ya da tarayıcıyı sıfırlama. Onu da belirtseniz güzel olur. Yeni yorum yazmak yerine lütfen yorum düzenleme seçeneği gitmediyse, üstteki yorum da belirtin.

Yeni konular

Geri
Yukarı