Çözüldü Programların simgeleri kayboldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Makaleler
52
Selamlar, bazı programların simgesi yok oldu. Neden olabilir bu?

1610145888105.png

Göz atabilirsiniz :)

Windows'dan kaynaklı galiba çünkü, bir program sildim denetim masasından sonra oldu bu. Kendi kendine düzeleceği yazıyor Microsoft destek üzerinde. Yinede teşekkür ederim.

Windows'dan kaynaklı galiba çünkü, bir program sildim denetim masasından sonra oldu bu. Kendi kendine düzeleceği yazıyor Microsoft destek üzerinde. Yinede teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim. Kısayol simgeleri kaybolmuş anlaşılan. Kısayolları silip yeni kısayol oluşturmayı dener misiniz bir de, belki düzelir.

Hocam aynı sıkıntıyı defalarca Windows 7'de de yaşadım, birazdan anlatacağım çözüm işinize yarayabilir.

Öncelikle Başlat Menüsü'ne "klasör seçenekleri" yazıp ilk çıkan sonuca basın. Oradan alttaki fotoğraftan da görebileceğiniz gibi gizli klasörleri ve dosyaları gösterecek şekilde ayarlamak lazım. Bende İngilizce imaj olduğu için farklı gözükecektir ama dediğim gibi aratırsanız aynı kapıya çıkarsınız. İşlem bittikten sonra eskisine alabilirsiniz.

Capture.PNG

Görev Yöneticisi'ni açıp explorer.exe'yi kapatın.

Ardından Görev Yöneticisi'nin üst köşesindeki "Dosya" sekmesinden Çalıştır'ı açın.

%appdata% yazıp Enter'a bastıktan sonra sizi Roaming'e atacaktır, Roaming klasöründen çıkıp Local klasörüne gidin.

Orada "IconCache" adında bir dosya olması lazım. Onu silin.

Son olarak Görev Yöneticisi'nden Çalıştır'ı açıp "explorer.exe" yazıp Enter'a basın.

İkonlarınız geri gelmiş olmalı. Geçmiş olsun.

Hocam aynı sıkıntıyı defalarca Windows 7'de de yaşadım, birazdan anlatacağım çözüm işinize yarayabilir.

Öncelikle başlat menüsü'ne "klasör seçenekleri" yazıp ilk çıkan sonuca basın. Oradan alttaki fotoğraftan da görebileceğiniz gibi gizli klasörleri ve dosyaları gösterecek şekilde ayarlamak lazım. Bende İngilizce imaj olduğu için farklı gözükecektir ama dediğim gibi aratırsanız aynı kapıya çıkarsınız. İşlem bittikten sonra eskisine alabilirsiniz.

Eki Görüntüle 825422

Görev yöneticisi'ni açıp explorer.exe'yi kapatın.

Ardından görev yöneticisi'nin üst köşesindeki "dosya" sekmesinden çalıştır'ı açın.

%Appdata% yazıp Enter'a bastıktan sonra sizi Roaming'e atacaktır, roaming klasöründen çıkıp local klasörüne gidin.

Orada "ıconcache" adında bir dosya olması lazım. Onu silin.

Son olarak görev yöneticisi'nden çalıştır'ı açıp "explorer.exe" yazıp Enter'a basın.

İkonlarınız geri gelmiş olmalı. Geçmiş olsun.

Hocam sorunu çözdüm bilgisayarı yeniden başlatınca. Evet Windows sizde İngilizce. İngilizcem iyi okuyabiliyorum. Yine de öneriniz için teşekkürler.

Geri
Yukarı