Proje derleme hatası

SUBMITTER

Hectopat
Daha fazla  
Şu projeyi derlerken hata alıyorum. Projenin içinde linklenmiş başka projelerde var. Hepsini elle indirip gereken dizine attım. Ama hala şu hatalar var. Yardımcı olur musunuz?
Kod:
h@h: cssHack $ make -j4
Consolidate compiler generated dependencies of target cssHack
[  3%] Building CXX object CMakeFiles/cssHack.dir/src/DetourToCallback.cpp.o
[  7%] Building CXX object CMakeFiles/cssHack.dir/src/Pointers/GamePointerDef.cpp.o
[ 10%] Building CXX object CMakeFiles/cssHack.dir/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp.o
[ 14%] Building CXX object CMakeFiles/cssHack.dir/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTableDontCare.cpp.o
/home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp: In member function ‘void BadCharTable::printTable() const’:
/home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp:21:30: error: ‘numeric_limits’ is not a member of ‘std’
   21 |  for(uint8_t c = 0; c < std::numeric_limits<uint8_t>::max(); ++c) {
      |                              ^~~~~~~~~~~~~~
/home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp:21:52: error: expected primary-expression before ‘>’ token
      |                                                    ^
/home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp:21:55: error: ‘::max’ has not been declared; did you mean ‘std::max’?
      |                                                       ^~~
      |                                                       std::max
In file included from /usr/include/c++/10.3.0/bits/char_traits.h:39,
                 from /usr/include/c++/10.3.0/string:40,
                 from /home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.hpp:2,
                 from /home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp:3:
/usr/include/c++/10.3.0/bits/stl_algobase.h:300:5: note: ‘std::max’ declared here
  300 |     max(const _Tp& __a, const _Tp& __b, _Compare __comp)
      |     ^~~
make[2]: *** [CMakeFiles/cssHack.dir/build.make:370: CMakeFiles/cssHack.dir/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp.o] Error 1
make[2]: *** Bitmemiş işler için bekliyor....
make[1]: *** [CMakeFiles/Makefile2:146: CMakeFiles/cssHack.dir/all] Error 2
make: *** [Makefile:91: all] Error 2

Şu projeyi derlerken hata alıyorum. Projenin içinde linklenmiş başka projelerde var. Hepsini elle indirip gereken dizine attım. Ama hala şu hatalar var. Yardımcı olur musunuz?
Kod:
h@h: cssHack $ make -j4
Consolidate compiler generated dependencies of target cssHack
[  3%] Building CXX object CMakeFiles/cssHack.dir/src/DetourToCallback.cpp.o
[  7%] Building CXX object CMakeFiles/cssHack.dir/src/Pointers/GamePointerDef.cpp.o
[ 10%] Building CXX object CMakeFiles/cssHack.dir/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp.o
[ 14%] Building CXX object CMakeFiles/cssHack.dir/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTableDontCare.cpp.o
/home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp: In member function ‘void BadCharTable::printTable() const’:
/home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp:21:30: error: ‘numeric_limits’ is not a member of ‘std’
      |                              ^~~~~~~~~~~~~~
/home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp:21:52: error: expected primary-expression before ‘>’ token
      |                                                    ^
/home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp:21:55: error: ‘::max’ has not been declared; did you mean ‘std::max’?
      |                                                       ^~~
      |                                                       std::max
In file included from /usr/include/c++/10.3.0/bits/char_traits.h:39,
                 from /usr/include/c++/10.3.0/string:40,
                 from /home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.hpp:2,
                 from /home/h/İndirilenler/cssHack/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp:3:
/usr/include/c++/10.3.0/bits/stl_algobase.h:300:5: note: ‘std::max’ declared here
  300 |     max(const _Tp& __a, const _Tp& __b, _Compare __comp)
      |     ^~~
make[2]: *** [CMakeFiles/cssHack.dir/build.make:370: CMakeFiles/cssHack.dir/lib/BoyerMoore-DontCare/src/BoyerMooreDontCare/BadCharTable.cpp.o] Error 1
make[2]: *** Bitmemiş işler için bekliyor....
make[1]: *** [CMakeFiles/Makefile2:146: CMakeFiles/cssHack.dir/all] Error 2
make: *** [Makefile:91: all] Error 2
Hocam kullanirsaniz ban yersiniz once soyleyeyim basta. Burada sanki bir kod hatasi var kutuphane eksigine benzetemedim. GitHub sayfalarina hata ciktisini atarak bir Issue baslatin bakalim.

[CODE title="submodule install"]git clone https://github.com/Therdel/cssHack -c core.symlinks=true
git submodule update --init[/CODE]

submodul yüklmesini bu şekilde yapabilirsin, elle yükleme yapma.

cmake konusunda bilgin yoksa yavaş yavaş araştırmanı öneririm, ben detaylı bilmediğim için sana yardımcı olamıyorum ama aldığın hataya bakılırsa gcc versiyonun ile ilgili bir durum olabilir. Bu sorunu tek başına aldığın hataları araştırarak çözmenin sana çok faydası olacağını düşünüyorum.

[CODE title="submodule install"]git clone https://github.com/Therdel/cssHack -c core.symlinks=true

cmake konusunda bilgin yoksa yavaş yavaş araştırmanı öneririm, ben detaylı bilmediğim için sana yardımcı olamıyorum ama aldığın hataya bakılırsa gcc versiyonun ile ilgili bir durum olabilir. Bu sorunu tek başına aldığın hataları araştırarak çözmenin sana çok faydası olacağını düşünüyorum.
Aslinda olabilir lokal bir eksik.

Arkadaş elle hepsini yüklediğini söylemiş ama belkide sorun ondandır tam olarak bilemiyorum. Fakat nedense içime gcc versiyonu ile ilgili bir sorunmuş gibi geliyor.
Şimdi farkettim hakikaten gcc versiyonu ile alakalıymış.

Hocam kullanirsaniz ban yersiniz once soyleyeyim basta. Burada sanki bir kod hatasi var kutuphane eksigine benzetemedim. GitHub sayfalarina hata ciktisini atarak bir Issue baslatin bakalim.
Ban yiyeceğimi biliyorum ama oyunu oynayan zaten kalmadı artı halihazırda wallhack kullanıyorum. Ban vs pek fazla yemedim.

Sub modülün içinde bir submodul de varmış. :D

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı